661 - 680 av 1 288
1...333435...65 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 28 juli 2020

Klubbad för

Vas, Flygsfors, regnblå konstglas, höjd 18,5cm

75 kr

Utrop: 100 kr

Skål, Orrefors, design Helén Krantz, Zaza, klarglas, etikettmärkt, etsning botten, H2 64971-12, höjd 10cm- 15cm, Ø 13cm- 22cm

350 kr

Utrop: 425 kr

Ljuslykta, Orrefors, design Berit Johansson, Nimbus, höjd 6,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Vas, Alsterfors, design Per-Olof Ström, glas, blå, signerad Po Ström & daterad -67, höjd 12,5cm

Utrop: 600 kr

Skulptur, Kosta Boda, Monica Backström, konstglas, svamp, höjd 15cm

275 kr

Utrop: 350 kr

Kruka, Höganäs, stengods, 5L, höjd 22cm

250 kr

Utrop: 100 kr

Vas, Orrfefors, design Olle Alberius, Residence, klarglas, etikettmärkt, höjd 15,5cm

125 kr

Utrop: 100 kr

100 kr

Utrop: 100 kr

Pokal, Boda, Erik Höglund, blåsigt glas, whiskeyton, etsning botten, H956/160, höjd 16,5cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Skålar 2st, Upsala-Ekeby, design Hyonsun Rhee, Momo (persika) från 1964, stengods, skål med pip, stämpel, nr. 4119 Ø11,5cm ( liten lagning), nr. 4120 Ø20cm

300 kr

Utrop: 50 kr

Kruka med handtag, Höganäs, stengods, 8L, höjd 21cm, Ø ca 25cm, + Skål, Höganäs keramik, stengods, höjd 6cm, Ø16cm

175 kr

Utrop: 100 kr

Fat / Ostbricka / fruktfat, Kosta Boda, design Göran Wärff, Party, klarglas med lövmönster, Ø34cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Skål, Höganäs Keramik, stengods, ljusgrön, höjd 11cm, Ø23,5cm

150 kr

Utrop: 100 kr

Skål, Iittala, design Oiva Toikka, Kastehelmi, glas, ljusgrön / äppelgrön, etikettmärkt, höjd 10cm, Ø20cm, 2,25L

225 kr

Utrop: 200 kr

Ljuslykta, Iittala / Marimekko, design Heikki Orvola, Kivi (sten), glas, ljusrosa, etikettmärkt, 6cm, liten nagg

25 kr

Utrop: 50 kr

Ljuslykta, Iittala / Marimekko, design Heikki Orvola, Kivi (sten), glas, ljusblå, etikettmärkt, 6cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Ljuslykta, Iittala, design Alvar Alto, Collection, klarglas, etikettmärkt, höjd 5,5cm

75 kr

Utrop: 100 kr

Skål, Iittala, design Alvar Alto, Collection, glas, ljusblå, etikettmärkt, stämpel botten, höjd 3,5cm, bredd 13,5cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Skål, Iittala, design Alvar Alto, Collection, glas, ljusblå, etikettmärkt, stämpel botten,höjd 3,5cm, bredd 13,5cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Klockor Casio

Casio, Telememo 30, stål/gummi, 45mm, quartz, analog/digital, världstid, vattentäthet 10atm, flerfunktion, boettnr. 5479, ref. AEQ-110, gummilänk

250 kr

Utrop: 250 kr