141 - 160 av 441
1...789...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 30 juli 2020

Klubbad för

Silver Fat

FAT, silver, mjuka åsar, Johan Anders Gothilander Stockholm 1782, diameter 22,5 cm, vikt 430,1 g.

1 900 kr

Utrop: 2 100 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,14 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P stift, vikt 0,9 g, en snurrebuss i 14K vitguld och en snurrebuss i silver.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, rosa safirer, stift, 4,8 mm, vikt 1,4 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca Cr/VS, 28 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/P, stl 16,75 mm, vikt 5,1 g, mittstenen har liten skada vid rondisten, flera sidostenar har nagg.

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,23 ct, ca W/SI, 14 briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 17 mm, vikt 2,5 g, mittstenen har extra fasetter vid rondisten och litet nagg på kuletten, ena sidostenen är skadad.

Utrop: 3 300 kr

KORS, 18K guld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, bredd 20 mm, vikt 7,3 g.

Utrop: 4 000 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,20 ct, TW(G)/IF, IGI certifikat F1G96148, förseglad.

2 200 kr

Utrop: 1 800 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad 0,96 ct, IGI certifikat F1H47997, förseglad.

800 kr

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad 0,79 ct, IGI certifikat 1L124760, förseglad.

950 kr

Utrop: 900 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,21 ct, TW(F)/VS1, IGI certifikat 1I33553, förseglad.

Utrop: 1 500 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, koppar, 4 Skilling Banco 1849, Oscar I, kvalité ca 1/1+, diameter 37 mm, vikt 25,1 g.

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad 0,52 ct, IGI certifikat F1H47920, förseglad.

600 kr

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad 0,71 ct, IGI certifikat 1L124883, förseglad.

1 300 kr

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalslipad 0,40 ct, IGI certifikat F1H47880, förseglad.

400 kr

Utrop: 500 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad 0,94 ct, IGI certifikat 1L124411, förseglad.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad 0,92 ct, IGI certifikat F1H49133, förseglad.

1 400 kr

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Safirer

SAIFR, smaragdslipad 0,93 ct, IGI certifikat 1L125361, förseglad.

750 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,42 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS-SI, safirer, Staffan Hallberg, Uppsala 1995, stl 17 mm, vikt 7,1 g, svaga fattningar, en diamant är skadad, safirer med nagg/skador.

Utrop: 3 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad 0,21 ct enligt gravyr, ca W(H)/VS, stl 17 mm, vikt 2,8 g, nagg/mindre skada på rondist.

1 900 kr

Utrop: 1 600 kr

ARMBAND, granater, kulor ca 11-11,5 mm, stretch, vikt 51,1 g.

Utrop: 1 700 kr