Avslutad | Pant – Tisdag 23 juni 2020
Armband med plattor, Wiwen Nilsson, S925 41,3g 19,0cm, bredd: 2,0cm, Lund 1971. Bruksslitage
Figurin Gustavsberg, design: Lisa Larsson, modell: "Charlotta" ur serien "ABC-flickorna", höjd: 16,0cm, glaserad stengods
Figurin Palshus Danmark, design: Kjeld Jordan "Elefant", H: 12,5cm, glaserad stengods
Konst Skulpturer
Skulptur, Otto Pedersen, stående modell i trä, höjd: 26,0cm, slitage / skavd, signerad OTTO P med brännstämpel
Musikinstrument Träblås
Trumpet Stradivarius Vincent Bach, sterling silverpläterad, modell: 72, snr: 511232 L, tillverkningsår 1999, i fodral, med munstycke Vincent Bach 5C, garantibevis & kvitto från 2001-02-27 (Oregon, USA), bruksskick, alla spelstilar/high range
Teckning, signerad Karlmark 1964, Två kvinnor, 39x56cm (inkl. ram), gouache på papper, i ram
Tryck, signerad Yngve Berg 1962, Fiskmarknad, 58x37,5cm (inkl. ram), bildtryck på papper, i ram
Akustisk gitarr, Aria, modell: AW75, snr: 92060006, stålsträngad, bruksslitage; repig, lackskador på kroppen, nagg i kanterna, i mjukt fodral
Musikinstrument Träblås
B-Trumpet Vincent Bach, Elkhart USA. snr: 605614 ML, med munstycke Bach 3C, bruksslitage; repig med buckla, i fodral. Tillkommer 3st sordiner samt trumpetstöd.