Avslutad | Klockor – Lördag 4 april 2020
TAG HEUER, Link (200 Meters), "Tachymetre", Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. RRF2065, Ref nr. CJF2110-0, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, defekt, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. FAA037-Y-F3/3091 Y, ca 2005.
Klockor Glashütte
GLASHÜTTE, Original, Senator Manual Skeletonized, Cal 49-18, Verk nr. 293, Serie nr. 167, Ref nr. 1-49-18-01-05-30, Boett nr. 051977, herrur, 42 mm, 18K rosa guld, manuell, safirglas, skeletterad, glasbaksida, läderband, viklås i 18K rosa guld, cert, februari 2020, box, ytterkartong.
Klockor Montblanc
MONTBLANC, Heritage Spirit, Moonphase, Cal 29.14 (SW 300-1), Verk nr. 4810, Serie nr. PLBD3FV3, Ref nr. 111185, Boett nr. 7305, herrur, 39 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, datum, månfas, glasbaksida, läderband, originalspänne i 18K rosa guld, cert, februari 2020, box, ytterkartong.
Klockor Montblanc
MONTBLANC, Heritage Spirit, Perpetual Calendar, Cal 29.15 (SW 300-1), Serie nr. PLGD3DH5, Ref nr. 110714, Boett nr. 7306, herrur, 39 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, månfas, glasbaksida, läderband, originalspänne i 18K rosa guld, cert, januari 2020, box, ytterkartong.
Klockor Hublot
HUBLOT, MDM, Geneve, Cal 1270, Serie nr. 239102, Boett nr. 1620.2, kronograf, herrur, 37 mm, stål/guld, MecaQuartz, safirglas (nagg/repor), datum, ca 1990.
OMEGA, Constellation ´95, Cal 2520 (A), Serie nr. 90254525, PIC nr. 1592.30.00, Ref nr. ST 766.1201, Boett nr. 766.1201 (LL), damur, 27,5 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6551/863, cert, december 2007, box, ytterkartong.
LONGINES, Dolce Vita, Serie nr. 29505080, Ref nr. L5.655.4.79.6, herrur, 26,5 x 32 (40) mm, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk, viklås, ca 2000, box, ytterkartong.
OMEGA, Genève, Cal 1030, Serie nr. 39095707, Ref nr. BD 132.9051, Boett nr. 132.9051 /1181, herrur, 34 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1975, box (skadad).
OMEGA, Seamaster, Cal 1432, Serie nr. 46591258, Ref nr. MD 196.0263, Boett nr. 196.0263 (PWC), herrur, 32 mm, doublé (20 micron), quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1984, box.
OMEGA, Seamaster 30, Cal 286, Serie nr. 20460361, Ref nr. ST 135.0003, Boett nr. 135.003-62-SC, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1963, metallänk ej original.
BREITLING, Aerospace, Repetition Minutes, Cal 65, Serie nr. 17430, Ref nr. F65062, herrur, 40 mm, analog/digital, titan/doublé, quartz, safirglas, Aerospacelänk (bicolour), viklås, 2000.
OMEGA, fickur, 51 mm, savonett, Cal 40,6S.T2.17P, Serie nr. 7428492, Boett nr. 7592388, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1927.
OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 265, Serie nr. 13048149, Ref nr. CK 2639, Boett nr. 2639-8, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1952.
CERTINA, Labora, Cal KF 324 B, Serie nr. 712321, Boett nr. 87614, herrur, 32,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1942.
JAEGER-LECOULTRE, Club, Cal AS 1900/01, Serie nr. 1150083, Boett nr. 200501, herrur, 34 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1970.
IWC, Schaffhausen, Portuguese, Cal 79350, Serie nr. 3063492, Ref nr. 3714-38, Boett nr. 3365996, kronograf, herrur, 40,9 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), läderband, originalspänne, ca 2008.
must de CARTIER, Colisée, Cal 90, Boett nr. 045208 / 590002, damur, 24 mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), quartz, mineralglas, läderband, originalspänne i doublé, ca 1990.
CARTIER, Panthère, Cal 157, Boett nr. 1070 / C116165, damur, 21,5 x 21,5 (30) mm, 18K guld, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i 18K guld, cert, augusti 1995, box (skadad).
Klockor Tärnan
TÄRNAN, "Waterproof", Boett nr, 135394 / 17554, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadade visare (saknar lysmassa), läderband, ca 1950.