521 - 540 av 1 054
1...262728...53 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 28 april 2020

Klubbad för

Carl Stephan Bennet (1800-1878), Oljemålning, Stockholmsmotiv med Riddarfjärden, inramad med glas, ej undersökt utan ram,ca36x47cm, Visas och hämtas på Steriksgatan 20 i Stockholm

7 300 kr

Utrop: 3 500 kr

Birgitta Hammarskiöld (1886-1963) Olja på duk, statsmotiv, signerad -53, mått 32x23cm, Visas och hämtas på Steriksgatan 20 i Stockholm

Utrop: 500 kr

Parti guld 23K 16,0g graverat defekt

Utrop: 9 600 kr

Ring 18K 6,0g Ø21 med blå sten och diamanter 2xca0,10ct

Utrop: 4 400 kr

Ring 18K 3,2g graverad defekt

Utrop: 1 400 kr

Damur 14K, 14mm, manuell, repigt plastglas, skadad urtavla, med armband 18K brv 26,6g

Utrop: 8 800 kr

Parti guld 18K 8,9g defekt

Utrop: 3 800 kr

Brosch 18K 4,2g

Utrop: 1 800 kr

Örhängen ett par 18K 2,8g med sten och skruvlås

Utrop: 1 100 kr

Örhängen ett par 18K 2,7g med skruvlås

Utrop: 1 200 kr

Kedja Pansar 18K 1,9g 45cm

Utrop: 1 100 kr

Kedja Kejsarlänk med integrerade stenar 18K 88g 85cm

Utrop: 36 000 kr

Ring 18K 6,2g Ø17 graverad med sten

Utrop: 2 100 kr

Ring 18K 2,7g Ø15 med sten

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Ring 18K 3,7g Ø15½ med sten

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

Armband Kejsarlänk 18K 37,5g 23cm

Utrop: 17 800 kr

Ring 18K 2,5g Ø15½ graverad med sten

850 kr

Utrop: 1 000 kr

Mynt Övrigt

Mynt, Koningin Wilhelmina 1917, 21K 6,7g

3 100 kr

Utrop: 3 300 kr

Mynt Övrigt

Mynt 999/1000 7,8g

3 500 kr

Utrop: 4 200 kr

Ring 14K 3,7g graverad

Utrop: 1 200 kr