Avslutad | Aficionado – Torsdag 12 mars 2020
Mynt Utländska mynt
3 MYNT, 21,6K guld, 5 Rubel, 1898-1902, Ryssland, kvalité ca 1+, total vikt 12,8 g.
KABINVÄSKA, LOUIS VUITTON, Pilot Case, Taiga, svart läder, detaljer i vitmetall, 43x36x19cm, 2 hjul, teleskophandtag, adresstagg (med hot stamp), dustbag, visst bruksslitage.
Mynt Svenska mynt
9 MYNT, silver, 5 Öre 1743, 1/6 Rd 1777, 2 st 1/24 Rd 1777-1779,1/32 Rd 1852, 3 st 1/16 Rd 1848-1850, 25 Öre 1856, mestadels kvalité 1?.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 2 Kroner, 1888, Norge, kvalité ca 1, stötmärke, diameter 31 mm, vikt 14,8 g.
Accessoarer Övrigt
UNIFORMSATTIRALJER, metall, tyg, 2 axelklaffar kaptens grad kavalleriet, 3 skärpspännen, 3 förgyllda och 22 försilvrade knappar.
Accessoarer Scarves
KRAVATT, CHRISTIAN DIOR, utsida 100% siden, insida i ull, mörkblå, 120x28cm, fläckar.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, CALVIN KLEIN, blått läder, 6st kontokortsfack, sedel, 9,5x12 cm, originalask.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 4 Riksdaler Riksmynt, 1864, Karl XV, kvalité ca 1, diameter 39 mm, vikt 34,0 g, troligen hängd.