541 - 560 av 723
1...272829...37 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 mars 2020

Klubbad för

COLLIER, kulor och fasetterade ametister, odlade sötvattenspärlor, guldfärgat lås, trädd på vajer, längd 78 cm.

Utrop: 300 kr

COLLIER, korall, lås i metall, längd 120 cm.

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade grå sötvattenspärlor, färgad blå kvarts, hematit, krokar, längd 4,5 cm,

200 kr

Utrop: 225 kr

TOUS, hänge, 18K guld, olika färgstenar, längd 4 cm, vikt 4,5 g.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

COLLIER, korall, kulor, doserade, ca 3 - 7 mm, lås i 18K guld, längd 42 cm, lagat med en knut och lim, i behov av omträdning.

Utrop: 1 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, äldre briljantslipad diamant 0,70 ct enligt gravyr, ca W(H)/skadad i övrigt tydliga inneslutningar, stl 17,5 mm, vikt 3,7 g, skadan är på rondist/kronan.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 0,34 ct enligt gravyr, ca W-TCR/P, stl 17,5 mm, vikt 2,2 g, slitna klor och en klo har gått av.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 2 navettslipade safirer ca 1,60 ct, briljantslipad diamant ca 0,03 ct, höjd 22 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 2 600 kr

COLLIER, korall, delvis snidad, lås i gulmetall, längd 101 cm, några koraller med sprickor som når ytan.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

COLLIER, korall, ca 3,5 mm, lås i 18K guld, längd 42 cm.

Utrop: 1 100 kr

ARMBAND, sterling silver, 23 behandlade safirer ca 17,00 ctv, ytsprickor, nagg, skada, längd 19 cm, vikt 15,2 g.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE MED KEDJA, oxiderad sterling silver, bitvis förgylld, odlade sötvattenspärlor, orm med gröna stenar som ögon, längd 43 cm, vikt 19,2 g.

Utrop: 800 kr

BROSCH, oxiderat sterling silver, bitvis förgyllt, grön sten, odlade sötvattenpärlor, spindel, vikt 11,4 g.

425 kr

Utrop: 450 kr

BROSCH, sterling silver, oval ametist, gröna stenar med flera nagg, vikt 22,9 g.

1 200 kr

Utrop: 900 kr

ARMRING, sterling silver, kyanit, inre diameter 56 mm, stel, öppningsbar, vikt 21,0 g, ytsprickor och skador.

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, sterling silver, bitvis förgyllt, 8 odlade sötvattenspärlor, vikt 12,9 g, stift.

475 kr

Utrop: 400 kr

RING, sterling silver, bitvis förgylld, ametist, odlade sötvattenspärlor. stl 18,5 mm, vikt 6,6 g.

400 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND, sterlingsilver, 32 ovalslipade flerfärgade behandlade safirer ca 14,00 ctv, längd 19 cm. vikt 11,8 g.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

ARMBAND, sterling silver, 74 tsavoriter ca 2,20 ctv, längd 17 cm, vikt 7,0 g, svaga fattningar.

Utrop: 800 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TCr-TCa/VS-SI, längd 17,5 cm, vikt 12,1 g.

5 400 kr

Utrop: 6 000 kr