1581 - 1600 av 1 671
1...798081...84 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 21 januari 2020

Klubbad för

Manschettknappar ett par Alton S830 8,3g med stenar

100 kr

Utrop: 125 kr

Kaffekopp med fat Rörstrand Nobel Jubilee 1991

750 kr

Utrop: 200 kr

Skulptur, hund (husky) i brons signerad Emmanuel Frémiet (1824-1910) L: 15,5cm

2 000 kr

Utrop: 2 400 kr

Vas Argenta Willhelm Kåge, Gustavsberg 1909 stengods H: 26cm med dekor av blommor

1 400 kr

Utrop: 1 700 kr

Skål, Gustavsberg Argenta stengods 1094 ca Ø12,5cm

300 kr

Utrop: 250 kr

Servis Nittsjö kaffekoppar 12st och fat 10st i glaserad keramik

50 kr

Utrop: 250 kr

Salladsbestick och Tårtspade Leif Mannerström Selected med kartong

150 kr

Utrop: 150 kr

Vas i glas Kosta Boda, modell: Satellite, design: Bertil Vallien, snr 49250, signerad H: 28,5cm

550 kr

Utrop: 425 kr

Figurin porslin LLadro, Flicka med kål, B: 14,5cm, H: ca13,5cm

300 kr

Utrop: 375 kr

Gruvlykta mässing British Coal Mining Company Wales UK H: 22cm

400 kr

Utrop: 250 kr

Gruvlykta mässing British Coal Mining Company Wales UK H: 17cm

500 kr

Utrop: 200 kr

Figurin, Lisa Larson, Katt, höjd: 12cm

325 kr

Utrop: 250 kr

Figurin "Kalle" Lisa Larson Gustavsberg höjd:18,5cm

600 kr

Utrop: 700 kr

Skulptur hästhuvud på träsockel blåglaserad lergods, okänd konstnär osignerad Höjd (inklusive sockel) ca 40cm

3 900 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Bordsur

Bordsur med lejon i gips, slitage och små skador 1900-tal

200 kr

Utrop: 250 kr

Bordslampa stengods, Bitossi, för Bergboms Cylindrisk form, Delvis glaserad Höjd 42 cm, liten skada på plasten i armarturen, Ej funktionstestad

Utrop: 1 700 kr

Olja på duk Bernt Johansson Marrakech 47x55cm inklusive ram

Utrop: 100 kr

Akvarell i ram Anders Waldur Vevey, Schweiz 53x42cm inklusive ram

100 kr

Utrop: 125 kr

Ring S925 3,0g Ø17 med stenar

Utrop: 100 kr

Klockor Lagonda

Lagonda incabloc 17 rubis Walz-Gold Double 20 mikron 14x11mm, manuell med slitage

Utrop: 75 kr