1561 - 1580 av 1 671
1...787980...84 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 21 januari 2020

Klubbad för

Vas Orrefors i glas H: 16,5cm

175 kr

Utrop: 200 kr

Ljusstakar 2st mässing H: 10,5cm, slitage

475 kr

Utrop: 100 kr

Glassvampar 3st i olika storlekar H: 9-22cm från Boda

250 kr

Utrop: 300 kr

Figurin i terrakotta signerad au-65 9/65 H: 19cm

275 kr

Utrop: 75 kr

Figurin Llardo i porslin slumrande eskimå H: 26cm

250 kr

Utrop: 300 kr

Teskedar 12st S830 157,6g

Utrop: 850 kr

Teskedar 12st S830 159g

Utrop: 850 kr

Kaffeskedar 12st S830 167g, modell: Uppsala, med monogram

Utrop: 900 kr

Diverse bestick S830 48,8g teskedar 2st samt 2st defekta

Utrop: 250 kr

Skål i glas Orrefors design Lars Hellsten Lotus Dia: ca 24cm

125 kr

Utrop: 125 kr

Gräddkanna Rörstrand i porslin H: 8cm

Utrop: 75 kr

Vas signerad FA.W Johansson Orrefors i glas, signerad i botten H: 29cm

Utrop: 200 kr

Lockburk, "Frits friska fisk" ur serien Vår lilla stad, Jie Gantofta design: Anita Nylund 1900-talets mitt H: ca 14cm trälock med slitage

425 kr

Utrop: 375 kr

Lockburk keramik, "Pepparkaksgränd", Upsala-Ekeby, Gefle H: 14cm

550 kr

Utrop: 250 kr

Certina 18K boett nr. EOL 115.9299.68 Ø34mm, quartz, datum med läderband och originalbox totalvikt: 27,8g, graverad

2 800 kr

Utrop: 3 000 kr

Figurin Rosenthal sittande kvinna modell 1771 Märkt L.F.G 1900-talets mitt H: 21cm

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Byst Rosenthal, porslin kvinna Waldemar Fritsch modell: 1068 1900-talets mitt H: 16cm

650 kr

Utrop: 800 kr

Coaster S830 121,3g GAB med botten i bakelit

300 kr

Utrop: 375 kr

Tändare Ronson Varaflame, Made in England

150 kr

Utrop: 200 kr

Ölstop, Pintmått i tenn R. Loftus Oxford St. 1800-talets slut England H: 16,5cm

250 kr

Utrop: 75 kr