581 - 600 av 1 671
1...293031...84 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 21 januari 2020

Klubbad för

Kristallvas höjd 19cm

275 kr

Utrop: 150 kr

Orrefors Graal nr 144/s signerad Edvard Hald, fiskgraal, höjd 12,5cm

3 900 kr

Utrop: 3 000 kr

Moccaskedar 12st Slottsbarock, svensk stämplat silver 165,5g längd 112mm

Utrop: 900 kr

Sillgaffel 6 st modell Rosen, svensk stämplat silver 71g, längd 125mm

300 kr

Utrop: 375 kr

Skål i svenskt kontrollstämplat silver 59,9g, genombruten reliefdekor, längd 120mm

300 kr

Utrop: 300 kr

Bakelsegafflar Rosen 12 st, svenskt stämplat silver 184g, längd 130mm

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Kak/bakelsespade blåklocka i silver, svensk kontrollstämpel 24,3g 237mm

475 kr

Utrop: 150 kr

Sockertång, svensk kontrollstämpel 15,5g 91mm

250 kr

Utrop: 150 kr

Uppläggningsbestick i svenskt stämplat silver 113,6g, 200mm samt 230mm,

500 kr

Utrop: 600 kr

Kaktång i svenskt stämplat silver 25,6g, 120mm

175 kr

Utrop: 150 kr

Bordssked Sachsisk 2 st, svensk kontrollstämpel 83,4g, längd 181mm

450 kr

Utrop: 450 kr

Bakelse/kakspade Valdres norskt silver , svensk kontrollstämpel, 151mm, 830s 23,7g

125 kr

Utrop: 150 kr

Kompottsked 2 st Rosen, svenskt kontrollstämplat silver 23,8g , 110mm samt 128mm

100 kr

Utrop: 150 kr

Kompottskedar 2 st , svenskt kontrollstämplat silver 24,4g, 99mm samt 109mm

125 kr

Utrop: 150 kr

Minislev Rosen svensk stämplat silver 16,3g 107mm

100 kr

Utrop: 125 kr

Sockertång i svenskt stämplat silver 13,7g 80mm

50 kr

Utrop: 100 kr

Dosa med reliefdekor förgylld insida, svensk kontrollstämplad 45g, graverad persnr i botten

800 kr

Utrop: 250 kr

Moccaskedar Rosen 12 st 100mm, svenskt stämplat silver 129g

550 kr

Utrop: 700 kr

Skål Stelton design Bernadotte & Kylberg i originalkartong, diameter 102mm

325 kr

Utrop: 75 kr

Orrefors skål pu 3090/1 3 diameter 19,5cm och vas pu 3090/5 , 26cm liten nagg

Utrop: 275 kr