581 - 600 av 643
1...293031...33 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 19 december 2019

Klubbad för

RING, silver, rökkvarts, Alton, Falköping 1968, stl 16.25 mm, vikt 10,9 g.

Utrop: 500 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, 10 st, 1,39 ctv, blå, certifikat E.G.L 3089, plomberad.

Utrop: 350 kr

RING, 18K rodierat guld, ovalslipad rubin, 31 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca W-Cr/P, stl 16,5 mm, vikt 9,1 g, tre diamanter med skada.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, rubiner, smaragder, safirer, 2 briljantslipade diamanter ca 0,02 ctv, fjäril, stl 17 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K vitguld, 85 svarta briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, stl 18,5 mm, vikt 2,4 g.

1 700 kr

Utrop: 1 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Huggies, 14 briljanter ca 0,14 ct totalt, ca W-TCr/VS, stift, vikt 1,4 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

HÄNGE, 18K guld, briljant 0,01 ct, Alton, Fallöping 1996, höjd 18 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 950 kr

RING, 14K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-TCa/SI, stl 14,75 mm, vikt 3,8 g, gravyr.

Utrop: 1 900 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, smaragdslipad smaragd 0,50 ct, 12 briljantslipade diamanter 0,59 ctv, ca W/VS, stl 18 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 5 500 kr

CARMOSÉRING, platina, 9 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca W/VVS-VS, stl 17,75 mm, vikt 3,9 g.

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca W-Cr/SI-P, höjd 11 mm, vikt 0,4 g, en diamant är skadad och några har nagg.

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, silver, ljusblå emalj, Sporrong, Stockholm 1959, längd 46 cm, vikt 36,5 g.

1 000 kr

Utrop: 550 kr

Utrop: 1 500 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI-P, höjd 11 mm, vikt 0,4 g, en diamant är skadad och några har nagg.

Utrop: 1 500 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 30 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI-P, höjd 13 mm, vikt 0,9 g, några diamanter har nagg och skador.

Utrop: 2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

BROSCH, silver, trollslända, markasiter, importstämplar, 42×35 mm, vikt 4,5 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI-P, höjd 10 mm, vikt 0,3 g, en diamant skadad och några har nagg.

Utrop: 1 100 kr

CARMOSÉRING, 14K guld, ovalslipad mörkblå safir, 14 åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, nagg, stl 15,5 mm, vikt 2,8 g.

950 kr

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W-Cr/SI-P, höjd 10 mm, vikt 0,3 g, en diamant skadad och några har nagg.

Utrop: 1 100 kr