Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 19 december 2019
KARL LAINE, hänge med kedja, sterlingsilver, bergkristall, längd 60 cm, vikt 25 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(F-H)/SI-P, höjd 13 mm, vikt 2,4 g, stift, några diamanter har nagg och skador.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(F-H)/SI-P, höjd 13 mm, vikt 2,3 g, stift, några diamanter har nagg.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(F-H)/SI-P, höjd 13 mm, vikt 2,2 g, stift, några diamanter har nagg.
Visa varaSmycken Örhängen
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W(F-H)/SI-P, vikt 1,3 g, stift, en diamant med inverterad natural på bordet.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W(F-H)/SI-P, vikt 1,3 g, stift, några diamanter har nagg.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W(F-H)/SI-P, vikt 1,2 g, stift, en diamant med liten skada på rondisten.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,30 ct, ca TW/SI, stl 18 mm, vikt 4 g, mindre nagg på kuletten.
ALLIANSRING, 18K rodinerat guld, 7 briljantslipade diamanter 0,35 ctv, ca W/SI, stl 18 mm, vikt 4,5 g.
SMYCKESET, collier, armband, ring och örhängen, sterlingsilver, granater, collierets längd 42/45 cm, armbandets längd 18 cm, ringens storlek 17,25 mm, krokar, vikt 21,4 g.
COLLIER, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,10 ct, ca TCa/SI, längd 38-40 cm, vikt 1,8 g.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,31 ct, ca W/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g, nagg på kuletten.
ENSTENSRING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,28 ct, ca TW/SI, stl 18,5 mm, vikt 3,1 g.
ALLIANSRING, 14K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VS, stl 19 mm, vikt 3,3 g.
ENSTENSRING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,27 ct, ca TW/VS, stl 19,25 mm vikt 2,7 g, skadad fattning.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,53 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 19,5 mm, vikt 3,3 g, två diamanter med skádor.
RING, 18K guld, briljant- ch åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 17,25 mm, vikt 3 g.