Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 19 december 2019
MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, släta, runda, diameter 14 mm, vikt 10,8 g.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, cubic zirkonia, krokar, längd 3 cm, vikt 3,5 g.
COLLIER, förgyllt silver, trumlad rökkvarts och granat, färgade odlade sötvattenspärlor, en plastpärla, längd 40 cm.
PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 9 mm, stift, vikt 2,1 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W-TCa/VS-P, stl 16,75 mm, vikt 2,8 g.
MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, släta, rektangulära 17 x 14 mm, vikt 13,5 g.
PÄRLCOLLIER, 5-rader, silverfärgade barocka odlade sötvattenspärlor, längd 48 cm.
COLLIER, Jaspis, Agat, Onyx, lås och detaljer i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 55 cm.
COLLIER, kvartsit med insprängd pyrit, kulor av onyx och skumkorall, lås i sterlingsilver och silverfärgade detaljer, trädd på vajer, längd 58 cm.
Smyckestillbehör Övrigt
LUPP, plast, 10 x förstoring, 2 LED, ink batterier, längd 12 cm, förvaringsetui i skinnimitation.
ENGELBERT, alliansring, 18K guld/vitguld, 10 briljanter ca 0,10 ctv, stl 17 mm, vikt 3,8 g.
ENGELBERT, ring, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca TW(G)/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,7 g, gravyr, nagg på kulett.
ENGELBERT, enstensring, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,12 ct, ca W(H)/VS, stl 16 mm, vikt 4,0 g, gravyr.