Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 oktober 2019
ARMBAND, sterlingsilver, rund och smaragdslipade akvamariner, längd 19 cm, vikt 16,0 g
ARMBAND, sterlingsilver, ovalslipade smaragder, diverse färgstenar bl.a safieer, längd 18,5 cm, vikt 13,6 g.
ARMBAND, förgyllt sterlingsilver, ovalslipade safirer, längd 17,5-21,5 cm, vikt 10,2 g.
ALLIANSRING, 18K guld, 10 briljanter ca 0,29 ctv, ca W(H)/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 2,5 g, gravyr.
HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,12 ct, ca TCa(K)/VS, längd 42 cm, vikt 3,5 g.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipad diamanter ca 0,24 ctv, ca TW(F)/VS, vikt 1,2 g, stift, ena diamanten med litet nagg på kuletten.
BROSCH, gulmetall, koraller, orienatliska pärlor, längd 5 cm.