321 - 340 av 564
1...161718...29 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 oktober 2019

Klubbad för

RING, 18K guld, korall, stl 17 mm, vikt 3,6 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

2 RINGAR, 14K guld, blå emalj, stl 17,25 mm, vikt 3,5 g.

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld, grön sten, Sverige 1935, stl 17,25 mm, vikt 4,9 g, stenen med sprickor som når ytran.

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, grön oäkta sten, 2 gammalslipade diamanter ca 0,32 ctv ca LBR/P, stl 16,25 mm, vikt 2 g, slitna klor.

Utrop: 800 kr

ENSTENSRING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,20 ct,ca W/P, stl 16,75 mm, vikt 1,5 g, nagg på bordet, slitna klor.

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,25 ct, ca LBR/P, stl 17 mm, nagg, vikt 2 g.

Utrop: 1 300 kr

HÄNGE, 14K guld, 16 diamanter ca 0,64 ctv, ca W/VS, hjärta, höjd 27 mm, vikt 3,2, två diamanter med nagg på rondisten.

Utrop: 3 100 kr

RING, 18K guld/platina, briljant- och åttkantslipade diamanter ca 0,13 ctv, stl 15,25 mm, vikt 2,5 g, en diamant med skada.

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad grön turmalin 8,9 ct, 3 åttkantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 17,75 mm, vikt 7,2 g, en diamant saknas.

Utrop: 4 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, gammalslipad diamant ca 0,18 ct, ca LY/SI, Stockholm 1939, stl 16,75 mm, vikt 1,4 g.

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,12 ct, ca Cr/VS, stl 17 mm+, vikt 2,5 g.

Utrop: 1 400 kr

ENSTENSRING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,20 ct, LY, stl 18,5 mm, vikt 1 g, skador på rondisten.

Utrop: 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-W/SI-P, stift, vikt 1,3 g.

1 400 kr

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,25 ctv, ca W/P, stl 19,75 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 2 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, safirer, stl 20,25 mm, vikt 3,9 g, slitna fasettkanter.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W/P, stl 20 mm, vikt 4,3 g.

2 700 kr

Utrop: 2 000 kr

COLLIER, kulor av blå färgad kvarts, kulor och trumlad hematit, färgade odlade sötvattenspärlor, lås och detaljer i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 72 cm.

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, odlade sötvattenspärlor, total diameter 11,3 mm, stift, vikt 3,6 g.

275 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, plast, 30 × 25 mm, 60 × 12 mm, 90 × 8 mm, LED, UV, pappersask.

275 kr

Utrop: 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, doserade ca 11,5 - 14 mm, knutet, magnetlås i sterlingsilver, längd 45 cm.

Utrop: 1 800 kr