381 - 400 av 848
1...192021...43 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 26 november 2019

Klubbad för

OSSIAN, Olja på duk 100 x 64, sign J. Ossian (1889-1975), landskap, ram defekt.

650 kr

Utrop: 800 kr

LLADRO, porslin, 6st figuriner, H: 9 - 25 cm; dansande kvinna (litet nagg), kvinna, katt, fågel, gås, hare.

200 kr

Utrop: 250 kr

MARI SIMMULSON, Upsala-Ekeby, stengods, vas med hänklar & fat, H: 15,5 cm / Ø19 cm, en hänkel defekt glasyr.

200 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Antima

EWECO, Antimagnetic, stål, 34 mm, manuell, liten sekundvisare, plexiglas, herrur, nr: 00134-00, repor, ur slirar ibland vid uppdrag, perlonband slitet.

Utrop: 250 kr

CERTINA, Waterking 210, 32 mm, manuell, plastglas, herrur, Ref: 5201 210-5, Nr: 8196016, etui, läderband ej original, repor glas, defekt lysmassa.

Utrop: 700 kr

EXACTA, Automatic, 21 Jewels, stål/double, 34 mm, plasglas, datum, herrur, Ref: S6611A-DY, cal 1038 Brac, repor glas, flexlänk metall.

600 kr

Utrop: 750 kr

Musikinstrument Träblås

HOHNER, The Echo Harp, munspel (A/D), M. Hohner Germany, originalkartong.

100 kr

Utrop: 150 kr

Musikinstrument Träblås

RUMBA, No 106, munspel, Made in GDR, originaletui.

125 kr

Utrop: 100 kr

SUPKOPPAR, på fot, 6st Nysilver, H: 80 mm, mönstrad utsida, tillhörande etui.

50 kr

Utrop: 125 kr

DIVERSE, 2st tablettaskar (tomma), metall, äldre modell, defekter finns.

25 kr

Utrop: 50 kr

Armband Pansar 18K 19cm 20,9g med collier

Utrop: 9 000 kr

halskedja pansar 18K 2,4g

Utrop: 1 000 kr

Örhängen 18K 3g med diamanter 2xca0,02ct 12xca0,01ct

Utrop: 2 000 kr

Ring med diamant 18K 4,4g 1xca0,20ct graverad

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

Armband X-länk 18K 20cm 19,5g

Utrop: 8 400 kr

Parti guld tarsig länk 18K 2g

Utrop: 750 kr

Parti guld 14K 6,8g trasigt/udda

Utrop: 2 100 kr

Örhängen 14K 2,5cm 1,9g

Utrop: 600 kr

Örhängen 14K 2,6g

Utrop: 850 kr

Ring 14K Ø18½ 4,8g

Utrop: 1 600 kr