Avslutad | Pant – Tisdag 26 november 2019
LLADRO, porslin, 6st figuriner, H: 9 - 25 cm; dansande kvinna (litet nagg), kvinna, katt, fågel, gås, hare.
MARI SIMMULSON, Upsala-Ekeby, stengods, vas med hänklar & fat, H: 15,5 cm / Ø19 cm, en hänkel defekt glasyr.
Klockor Antima
EWECO, Antimagnetic, stål, 34 mm, manuell, liten sekundvisare, plexiglas, herrur, nr: 00134-00, repor, ur slirar ibland vid uppdrag, perlonband slitet.
CERTINA, Waterking 210, 32 mm, manuell, plastglas, herrur, Ref: 5201 210-5, Nr: 8196016, etui, läderband ej original, repor glas, defekt lysmassa.
EXACTA, Automatic, 21 Jewels, stål/double, 34 mm, plasglas, datum, herrur, Ref: S6611A-DY, cal 1038 Brac, repor glas, flexlänk metall.