Avslutad | Pant – Tisdag 29 oktober 2019
Klubbad för
MATSILVER, 6st dessertgafflar, Bremer Silberwarenfabrik (BSF), silver S800, 145 mm, 140g, 1980-tal, något defekt.
MATSILVER, 10st dessertskedar, Bremer Silberwarenfabrik, silver S800, 140 mm, 233,3g, mindre defekter, 1900-talets tidigare hälft.
PARTI GULD, diverse smycken, 18K, brv 8,6g; 3 ringar, 1 armband, diverse örhängen/snurrebussar. Delvis med sten/pärla, allt trasigt/udda.
COLLIER, Dyrberg Kern, silverpläterad metall, hänge med vit kristall, kedja 40 cm, något missfärgad.