Laddar...

Aktivera zoom-läge

Budhistorik

Bud Buddatum Tid Kund

Auktionsnr: 61

Varunr: 1 585 632

Smycken

Ring

RING, platina, smaragdslipad akvamarin ca 10,00 ct, mörkblå emalj, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, Art Deco, K Anderson, Stockholm 1938, stl 17,75 mm, vikt 7,4 g, emaljskador, två diamanter med nagg, akvamarinen sitter löst i fattningen och har slitage och nagg på fasettkanterna.

30 500 kr

Klubbad till budgivare: 214317

Valuta

För fullständiga villkor se våra köparvillkor.