201 - 220 av 408
1...101112...21 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 augusti 2019

Klubbad för

ARMBAND, odlade pärlor ca 3,0 mm, lås och mellandelar i 18K guld, längd 18 cm.

1 000 kr

Utrop: 550 kr

ENSTENSÖRHÄNGE, ett udda, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,10 ct, TW/SI, vikt 0,3 g.

900 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, sterling silver, rökkvarts, odlade sötvattenspärlor, vikt 6,6 g, krok.

Utrop: 250 kr

COLLIER, silver, dichroiskt fusionglas, ametist, odlade sötvattenspärlor, vikt 22,0 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterling silver, odlade boutonformade sötvattenspärlor ca 11 mm, vikt 3,3 g, stift.

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 9,5-10 mm, magnetlås i silver, längd 45 cm, vikt 61,1 g, knutet.

Utrop: 900 kr

COLLIER, sterling silver, rosenkvarts, svarta kulor, längd 57 cm, vikt 84,5 g.

Utrop: 400 kr

BROSCH, förgyllt silver, granater, mått 3 x 3 cm, vikt 6,3 g, en granat med nagg.

Utrop: 250 kr

COLLIER, silver, hovjuvelerare G.A. Dahlgren, Malmö 1948, längd 50 cm, vikt 24,4 g.

1 100 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, fågel, silver, kvarts, emalj, mått 5,5 x 1 cm, vikt 6,8 g.

275 kr

Utrop: 300 kr

REY URBAN, brosch, silver, signerad, Stockholm 1972, mått 3x3 cm, vikt 7,8 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 34 briljantslipade diamanter ca 5,78 ctv, ca TW-W(G-H)/SI, längd 17 cm, vikt 11,7 g, 4 diamanter saknas, flera diamanter med nagg på kulett, 2 med skada på rondist och en med nagg på rondist, några diamanter rör sig i sin fattning.

Utrop: 29 000 kr

RING, 18K vitguld, ametist ca 21,00 ct, 17,4 x 16,7 mm, stl 15,75 mm, vikt 14,4 g.

2 900 kr

Utrop: 3 100 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,20 ct ca Ca/VS, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 1 400 kr

DIAMANTER, 2 st, briljantslipade, 0,45 ctv, TW(F-G)/SI, ena med litet nagg på kuletten och liten skada på paviljongen.

Utrop: 4 300 kr

RING, sterlingsilver, delvis förgyllt, rosenkvarts, diverse färgstenar, stl 17,5 mm, vikt 16,4 g, en grön sten är skadad.

700 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, stl 17 mm, vikt 3,2 g.

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, Rosenkvarts, Ametist, färgade odlade sötvattenspärlor, krokar och detaljer i sterlingsilver, längd 5 cm, vikt 6 g.

275 kr

Utrop: 300 kr

RING, 18K guld, safirer, rubiner, smaragder, 13 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, W-Cr/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 6,3 g, 3 diamanter skadade, färgstenar med nagg och inneslutningar som når ytan.

2 600 kr

Utrop: 2 700 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, fasetterad färgad Smaragd av lägre kvalitet, stift, längd 3 cm, vikt 3,5 g.

275 kr

Utrop: 300 kr