Avslutad | Pant – Tisdag 13 augusti 2019
Rödvinsglas 3st Kosta Boda Kent, design: Elis Bergh, höjd: 12,5cm. Visas och hämtas på Vasagatan 8 - Sefina
Visa varaGlas Övrigt
Visa varaKonst Måleri
Oljemålning på duk uppfodrad på papp, Ivan Agueli (1869-1917), ej signerad, 24x33cm, skadad träram,
Snapsglas 6st Orrefors, Anne Nilsson, "Clown" H:19cm. Visas och hämtas på Sefina Vasagatan 8-10
Vas, Iittala, design Alvar Aalto, modell: Savoy, höjd: 12cm, små repor i botten
Visa varaGlas Övrigt
Vas, Kosta Boda, design: Ulrica Hydman Vallien, modell: Nevada, höjd 21cm, signerad
Visa varaGlas Övrigt
Glas 4st, Orrefors, serie: Erik, design: Olle Alberius, höjd: 135mm