Avslutad | Aficionado – Torsdag 9 maj 2019
Accessoarer Slipsar
3 SLIPSAR, VALENTINO, 100% siden, blå, gul, röd bredd 9,5 cm, GIVENCHY, 100% siden, mörk blå, bredd 9 cm, BURBERRY, 100% siden, bredd 9 cm.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Porte-Documents-Voyage, monogram canvas, svarta läder detaljer, lås och nycklar, vitmetall, axelrem, dustbag, box, shop condition.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 5 Kronor, 1901, Oscar II, kvalité ca 1+/01, diameter 16 mm, vikt 2,2 g.
PORTFÖLJ, CARTIER, Must de Cartier, vinrött läder med detaljer i gulmetall, två kodlås, 5 stycken innefack samt mindre fickor, mindre skada och märken, 43x33x9 cm, dustbag (ej orginal).
Medaljer Minnen
MINNE, förgyllt silver / 18K guld, emalj, Oscar II:s Jubileumsminnestecken, 1872-1897, bredd 32 mm, vikt med band 20,8 g, originaletui från Carlman.
SOLGLASÖGON, TOM FORD, Stephen TF49353V, oranga bågar, tonat glas, putsduk, etui, ytterbox.
Mynt Sedel
2 SEDLAR, 5 Dalar SM 1717, 10 Daler SM 1717, utan signaturer, kvalité ca 1+, men kommentarer om stämplarna är skrivna på sedeln i blyerts.
Medaljer Minnen
MINNE, silver, Karl XI, ur Johann Carl Hedlingers regentlängd, 1733, diameter 35 mm, vikt 20,4 g.
Mynt Utländska mynt
3 MYNT, silver, 1 Reichmark 1926A, 3 Reichmark 1925A och 5 Reichmark 1928A, Tyskland (Weimarrepubliken), kvalité ca 1, total vikt 45,1 g.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Wayfarer, 40 years edition, melerade bågar, tonat glas, Made in USA, etui.