Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 mars 2019
Klubbad för
RING, 14K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca Cr-TCa(J-L)/SI, stl 15,5 mm, vikt 1,7 g, mittstenen med nagg på kuletten, ena sidostenen med nagg på rondisten.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,25 ct, ca TCr(I)/SI, stl 16 mm, vikt 2,7 g, slitna klor.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, 8 rosa safirer, 58 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca W(H)/VS, stl 16,25 mm, vikt 4,6 g, slitage, graverad, safirerna har slitna fasettkanter.
ALLIANSRING, 18K vitguld, safirer i regnbågens färger, stl 16,75 mm, vikt 4,8 g.