Avslutad | Aficionado – Torsdag 7 februari 2019
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Gibeciere, messanger, monogram canvas, axelrem i canvas, 30x41x5 cm, dustbag.
Medaljer Ordenstecken
SLÄPA, guld / silver / metall, 11 miniatyrer från olika länder bl.a. Peter Frederick Louis hus och meritorden från Oldenburg som slutade delas ut efter första världskriget, emalj, skador, vikt 26,0 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 5 Kronor, 1901, Oscar II, kvalité ca 1+/01, diameter 16 mm, vikt 2,2 g.
Accessoarer Slipsar
SLIPS, ARMANI COLLEZIONI, 100% siden, grå, bredd 6,5 cm, vit logga Armani Collezioni.
Kläder Skor
SKOR, CHURCHS, Oxfords Brouge U230836, karamellfärgad, snörning, 6 hål, handgjorda. Storlek 43 (80G) stor i storleken, tillverkade i England, ej originalbox.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Riksdaler, 1782, Gustav III, kvalité ca 1?, diameter 41 mm, vikt 29,1 g.
Mynt Svenska mynt
13 NÖDMYNT, koppar, 1 Daler S.M., 1715-1718, kvalité ca 1-2, total vikt 60,5 g, skador förekommer.
Mynt Utländska mynt
10 MYNT, koppar, 1 st 1 Kopek, 4 st 2 Kopek, 1 st 3 Kopek, 4 st 5 Kopek, Ryssland, 1768-1858, kvalité ca 1? - 1, total vikt 240,7 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 24 Sk. D., 1752, Norge, kvalité ca 1?/1, diameter 28 mm, vikt 9,1 g.
Mynt Utländska mynt
6 MYNT, stengods, 25 Pfennig - 3 Mark, Meissen, Kitzingen / Freiberg, kvalité ca 1+, nagg, total vikt 20,7 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 10 Øre / 3 Sk, 1874, Norge, kvalité ca 1+/01, diameter 15 mm, vikt 1,4 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Rigsbanksdaler, 1848, Danmark, kvalité ca 1/1+, diameter 30 mm, vikt 14,4 g, hängd?
Mynt Svenska mynt
KASTMYNT, silver, 2 Kr, Oscar IIs kröning, 1873, kvalité ca 1+/01, diameter 31 mm, vikt 12,7 g.