Avslutad | Aficionado – Torsdag 7 februari 2019
Mynt Sedel
4 SEDLAR, 8 Skilling Banco 1848 ca 1/1? med reva, Riksdaler RM 1870 ca 1?, 2 st 1 Kr 1875 ca 1? med mindre skador.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Keepall 55 Bandouliere, Damier Graphite Canvas, 55x31x26 cm, lås och nyckel.
RESVÄSKA, RIMOWA, aluminium, två kodlås, teleskåphandtag, två hjul, blått nylon foder, något stötta kanter, buckla, repor, 40x53x22.
Accessoarer Bälten
ST.DUPONT, svart läder, spänne i vitmetall med svart brilliant 0,032 carat, 5 hål, längd 110 cm, bredd 4 cm, påse, orginalask, cert.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 5 Dollar, 1895, half eagle, USA, kvalité ca 1+, diameter 22 mm, vikt 8,3 g, hängd.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 5 Kronor, 1881, Oscar II, kvalité ca 1+/01, diameter 16 mm, vikt 2,2 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1/2 Mark, 1559, Gustav Vasa, kvalité ca 1?/1, kantskador, repor, 29-30 mm, vikt endast 4,9 g.
Mynt Sedel
SEDLAR, 15 st 1 Kr 1874-1921 ca 1?, 16 st 5 Kr 1945-1961 ca 1 - 0 (inkluderar 8 st minnessedlar 1948 där flera kommer i följd), 4 st 10 Kr 1936-1958 ca 1 - 0.
Mynt Svenska mynt
MYNT, koppar, 1 Daler SM, 1717, Wett och Wapen, kvalité ca 1/1+, diameter 22 mm, vikt 4,5 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 2 Kr, brett årtal 1876 med stort EB, Oscar II, kvalité ca 1?, diameter 31 mm, vikt 14,6 g.