201 - 220 av 251
1...10111213 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 januari 2019

Klubbad för

OMEGA, Seamaster, Cal 552, Serie nr. 17222314, Ref nr. KO 14745, Boett nr. 14745 1 SC (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas (skadat), skadad urtavla, defekt, ca 1959.

1 900 kr

Utrop: 1 300 kr

OMEGA, Genève, Dynamic I (T Swiss Made T), Cal 681, Serie nr. 30118858, Ref nr. ST 566.0015, Boett nr. ST 566.015, damur, 29,5 x 26 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, integrerat läderband, originalspänne i stål, ca 1969.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Milgauss, "Grönt glas", "Z-Blue Dial", Chronometer, Ref nr. 116400GV, Serie nr. 7WH85561, Cal 3131, Verk nr. SW411360, Boett nr. 2380, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72400-X3R/7ZJ+OZZ, cert, september 2015, box, ytterkartong.

56 000 kr

Utrop: 42 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Classic XXL Date, Cal 633 (ETA 2824-2), Serie nr. 6748, Ref nr. 633-7504-40-64, Boett nr. 7504, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, defekt, glasbaksida, NATO-band, ca 2005.

1 900 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, damur, 14 x 14 (20,5) mm, Cal 650, Serie nr. 21973329, Boett nr. 676930 / 610050, 18K vitguld, manuell, safirglas (nagg), skadad urtavla, defekt, briljanter på boetten (24 st. TW/VS, ca 0,48 ctv), läderband, originalspänne i stål, ca 1964.

3 800 kr

Utrop: 2 200 kr

BAUTTE & Co, Geneva, fickur, 41,5 mm, savonett, Boett nr. 15317, 14K guld, ankargång, liten sekundvisare, nyckeldragare, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, emalj (repor), mönster, rosenslipade diamanter (10 st.), ca 1860, fickurskedja med nyckel i gulmetall.

Utrop: 7 200 kr

MORMORSUR, "Gregson, Hor du Roy", 32 mm, Serie nr. 958, 18K guld, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, emaljmotiv (skadat), ca 1780, nyckel, etui.

Utrop: 3 700 kr

TAG HEUER, Formula 1, ”Special Edition”, ”Tachymetre”, Cal 16, Serie nr. WEX3757, Ref nr. CAZ2011.FT8024, Boett nr. CAZ2011-0, kronograf, herrur, 44 mm, svart stål (black titanium carbide), automatisk, safirglas, datum, gummiband, originalspänne i stål, cert, november 2018, box, ytterkartong.

15 000 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, Royal Oak, OffShore, "Tachymeter", Cal 2226/2840, Serie nr. 581076, Ref nr. 25940SK.OO.D002CA.02, Boett nr. F09881-4210, kronograf, herrur, 42,5 mm, stål/gummi, automatisk, safirglas (nagg), datum, integrerat gummiband (se fördjupad info), viklås, cert, februari 2005, box, ytterkartong.

86 000 kr

Utrop: 85 000 kr

Klockor Graham

GRAHAM, Silverstone RS Racing, "Tachymeter", Cal G.1749, Verk nr. DM15/A 391, Serie nr. 111, Ref nr. 2STEA, Boett nr. GR2VWHD 01, kronograf, herrur, 47,5 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, gummiband, viklås, Ref nr. BDF206S/DB-SK, cert, september 2018, box, ytterkartong.

Utrop: 22 000 kr

Klockor Graham

GRAHAM, Chronofighter, Vintage Nose Art "Lilly", Cal 890 (ETA), Serie nr. 1014, Ref nr. 2CVAS.U05A, Boett nr. GR2FYDV 01, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne i stål, cert, september 2017, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 057/100).

20 500 kr

Utrop: 22 000 kr

ZENITH, Pilot, Cal 40, Serie nr. 4909159, Boett nr. 9444649, herrur, 35 mm, stål, manuell, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

3 000 kr

Utrop: 1 100 kr

ZENITH, herrur, 36,5 mm, Cal 40, Serie nr. 4580408, Boett nr. 9264218, stål, manuell, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1956.

2 300 kr

Utrop: 1 100 kr

ZENITH, herrur, 36 mm, Cal 26-6, Serie nr. 4389302, Boett nr. 9144342, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, originalspänne i stål, ca 1955.

1 900 kr

Utrop: 1 300 kr

ZENITH, herrur, 34 mm, Cal 2511, Serie nr. 5021923, Boett nr. 9563673, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

2 300 kr

Utrop: 1 100 kr

IWC, Porsche Design (T Swiss Made T), Cal 2210, Ref nr. 3335, Boett nr. 2382006, herrur, 32 mm, titan/guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, ca 1990.

Utrop: 4 700 kr

CERTINA, DS, PH 200 M, Cal Powermatic 80, Serie nr. 2T9S5K52N, Ref nr. C036.407.16.050.00, Boett nr. C036407 A, herrur, 42,8 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, originalspänne, NATO-band, originalspänne, cert, november 2018, box, ytterkartong.

4 700 kr

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 32111585, Ref nr. ST 135.0041, Boett nr. 135.041 (LL), herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1970.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

ZENITH, herrur, 35 mm, Cal 133, Serie nr. 3941822, Boett nr. 8825740, stål, hammarautomat, plexiglas, renoverad urtavla, skadad urtavla, defekt, ca 1951, metallänk ej original.

4 700 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster 30 (T Swiss Made T), Cal 286, Serie nr. 20779534, Ref nr. ST 135.0007, Boett nr. 135.007-64, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1963.

2 400 kr

Utrop: 1 000 kr