Avslutad | Pant – Tisdag 11 december 2018
Klubbad för
Skedar 6st modell Gammal Fransk 213mm S830 376,5g stämplade U7=1922, X7=1924, bruksslitage
Gafflar 4st 183mm Knivar 5st 216mm modell Haga S830 brv 383,0g, knivblad i rostfritt
Skedar 7st modell Vasa 181mm 253,4g S830, stämplade C8=1929, D8=1930, H8=1934, I8=1935
Dessertskedar 12st modell Svensk Flora 150-155mm S830 287,0g, stämplade L9=1961, M9=1962
Bakelsegafflar 12st modell Svensk Flora 132-135mm S830 225,8g, stämplade M9=1962, N9=1963
Fruktknivar med trähandtag 6st 185mm S830 brv 124,7g, med monogram och årtal, stämplade P7=1917