321 - 340 av 750
1...161718...38 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 december 2018

Klubbad för

BROSCH, 18K guld, 26 blå topaser, stl 5,0 x 2,5 cm, vikt 9,8 g.

Utrop: 2 800 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 3 blå topaser, 2 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TCr(I)/P1, längd 36/40 cm, vikt 2,0 g, en topas med litet nagg i rondisten.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 3 rosa turmaliner, 2 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TCr(I)/P1, längd 36/40 cm, vikt 2,1 g, en turmalin med litet nagg vid rondisten.

Utrop: 1 500 kr

RING, platina, 9 spessartin granater ca 0,75 ctv, 8 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 8,4 g, svaga fattningar.

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor 7,25 mm, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,16 ctv, stift, höjd 3,4 cm, vikt 4,4 g, en snurrebuss saknas.

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, 18K guld, delvis rodinerat, briljantslipad diamant ca 0,10 ctv, ca W/VS, längd 7,3 cm, vikt 9 g.

Utrop: 3 600 kr

COLLIER, turkoser, onyx, längd 47 cm.

425 kr

Utrop: 450 kr

COLLIER, sterlingsilver, längd 43 cm, vikt 38 g.

650 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K rodierat guld, briljantslipade diamanter 0,43 ctv ca W/SI, längd 46 cm, vikt 3 g.

Utrop: 4 800 kr

ARMBAND, 18K vitguld, diamanter 0,05 ctv, röd bomullstråd, kors, längd 16,17 cm, vikt 0,9 g.

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 10 odlade pärlor ca 4 mm, vikt 2,9 g, krok.

RING, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI, stl 15,75 mm, vikt 4,4 g, svaga fattningar, en diamant med nagg på krona.

Utrop: 3 800 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad blå safir ca 0,80 ct, 6 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 2,9 g, safiren med slitna fasettkanter, diamanterna med skador på krona, slitna klor

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K vitguld, blå safir 0,25 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,5 g, en diamant med naturaler på bordet.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K vitguld, blå safir 0,25 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W(H)/VS, stl 16,75 mm, vikt 3,7 g.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ALLIANSRING, 18K roséguld, 12 äldre briljant- och briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-Ca(G-M)/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 3,9 g, en diamant med skada på paviljong.

Utrop: 4 700 kr

Ädelstenar Övrigt

15 AMETISTER, droppslipade, totalt 181,73 ctv.

1 200 kr

Utrop: 750 kr

RING, 18K vitguld med blå safir 0,12 ctv, 12 briljanter 0,06 ctv, G(TW)/VS-SI, storlek 16,25 mm, vikt 3,8 gr.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

PÄRLCOLLIER, 18K vitguld, odlade grå barocka Southseapärlor ca 8-10 mm, kullås, knutet, längd 46 cm.

3 900 kr

Utrop: 4 400 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, kullänk, bokstaven S, 10 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, längd 40 cm, vikt 1,8 g.

1 600 kr

Utrop: 1 000 kr