Avslutad | Pant – Tisdag 2 oktober 2018
Solglasögon Ray-Ban Aviator svarta bågar med gravyr GL "Bausch & Lomb" i orginalfodral. (bågarna något ojämna)
Chopardhänge Happy Diamonds 12 x ca 0,02ct + 1 rörlig diamant x ca 0,03ct med Halskejda Ärtlänk ca 42cm 12,0g.
Klockor Montblanc
Armbandsur Montblanc Star Boett 38mm Daydate unisex Automatisk med 25 jewels Meisterstuck stål safirglas refnr; 4810 501 modell 7016
Omega Constellation damur 22,5mm Viklås refnr;GBE50 sn;53399820 med extra länkbitar och originalbox repig länk
4stycken stela armband 21K med ett myntliknande hänge 21K Øca6,7cm något skev och defekt hänge 43,7g
Ring 18K med stor blå sten och diamanter 2x0,2ct 4x0,1ct äldre slipning på diamanterna Ø20,25 Brv 27,1g
LONGINES herrur 34mm, cal 30L med separat sekundvisare, Ser.nr: 13035826, Ref.nr: 7515, 18K guld, manuell, plexiglas, certifikat (1965), etui, graverad baksida, läderband/bygelspänne ej original.
Fritid Sport
ZEISS kikare 8x56B T* P* med axelrem, bruksskick slitet gummi okular, Ser.nr: 714175, made in Germany.
Visa varaKlockor Longines
LONGINES V.H.P. Conquest Quartz 35mm Cal L174.4 (ETA 255.561) med datum, safirglas, stål/guld, mycket sliten double länk (lagad), repor runt om, Nr 4018 Boettnr: 25539838. ca 1986
Ett par glas Air Sense Champagner H;23,3 Design by Bernadotte och Kylberg i originalkartong
Örhängen ett par Dior droppformade pläterade med blå stora och små vita stenar Bijoterier. Klips.23g
LUMINOX F-22 Raptor series 9270, Quartz, 44mm, herrur, kronograf, dag/datum, titan, safirglas, länk med viklås. nr: 1GbqH-3 LX/MBM
Collier 18K Vitguld med diamanter 251 x ca 0,10ct, 5 x ca 0,16ct, 1 x ca 0,19ct, 74 x ca 0,02ct Totalt 331st. 2 diamanter saknas 2x ca 0,02ct. ca 45cm 64,5g
BREITLING Cockpit Lady 32mm SuperQuartz kronometer, diamanter index, Ref: A71356, stål, safirglas, datum, vridring, 100m, Pilotlänk viklås, box & cert 2007, extra länkbitar, läderetui defekt.