361 - 380 av 560
1...181920...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 september 2018

Klubbad för

Silver Fat

REY URBAN, sterling silver, fat, diameter 10,5 cm, höjd 2 cm, vikt 163,0 g, SEB, originaletui.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, barocka, ca 6 - 8,5 mm, lås i silver, längd 70 cm, vikt 42 g.

Utrop: 450 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 18K guld, knutar, vikt 2,3 g.

Utrop: 800 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, rubiner, vikt 4,4 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ametister ca 1,60 ct, vikt 3,5 g, stift.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, ametist, venezialänk, längd 77 cm, vikt 20,9 g

Utrop: 6 000 kr

RING, 14K guld, korall, 15,75 mm, vikt 3,0 g, limmrester på backsidan av korallen.

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld, stl 17,75 mm, vikt 1,4 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, med påhäng med odlade saltvattenspärlor, ca 6,0-6,7 mm, stl 2,5 x 1,5 cm, vikt 3,5 g.

900 kr

Utrop: 800 kr

FINGERBORG, 18K guld, karneol, Sverige 1863, vikt 2,5 g, skadad, etui.,

900 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K vitguld, odlad pärla, briljantslipad diamant ca 0,16 ctv, Stockholm 1970, stl 17,75 mm, vikt 4,6 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv ca TW-Cr/VS, stl 18 mm, vikt 4,7 g, nagg på en kulett.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,22 ct, ca W/VS, nedsliten fattning, vikt 3 g.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, höjd 1,8 cm, vikt 1,6 g.

650 kr

Utrop: 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,33 ct enl. gravyr, ca W(H)/VS, stl 15,5+ mm, vikt 3 g, slitage.

2 700 kr

Utrop: 2 800 kr

COLLIER, 3-radigt, fasetterade behandlade blåa safirer, ca 2,5-5,5 mm, lås i 18K vitguld med safirer och 16 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/SI, längd 46 cm.

Utrop: 5 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,24 ct enl. gravyr, ca W(H)/SI, stl 18,25 mm, vikt 2,7 g, slitage.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

KORS, 18K guld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv ca W/V-SI, vikt 1,6 g.

Utrop: 1 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade barocka sötvattenspärlor, 40 briljantslipade diamanter ca 0,96 ctv, ca W/TCa/SI-P, höjd 5 cm, krokar, vikt 22,2 g, pärlor med skador, lagningar samt missfärgningar.

Utrop: 4 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 odlade barocka sötvattenspärlor, 42 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W/Cr/P, höjd, 5,5 cm, krokar, vikt 20,9 g.

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr