241 - 260 av 560
1...121314...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 september 2018

Klubbad för

ARMBAND, sterlingsilver, delvis förgyllt, Rauff, längd 20,5 cm, vikt 39,5 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 2 200 kr

BROSCH, förgyllt silver, Stockholm 1894, vikt 9,7 g.

750 kr

Utrop: 550 kr

ARMBAND, silver, markasiter, filigranarbete, längd 18,5 cm, vikt 39,0 g.

550 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH, silver, granater, längd 5,5 cm, vikt 4,1 g, mindre nagg.

700 kr

Utrop: 250 kr

OLE LYNGGAARD, collier, stenkulor, 10 mm, dobbar, ej lås, längd 40 cm, ej märkt, vikt 57,1 g.

Utrop: 450 kr

OLE LYNGGAARD, collier, röda kulor ca 10,0 mm, längd 45,5 cm, dobbar, ej lås, ej märkt, vikt 64,7 g.

700 kr

Utrop: 550 kr

PANDORA, armband, silver, cz, 9 berlocker, lås med dobbar, längd 18 cm, vikt 36,2 g, originaletui.

2 700 kr

Utrop: 2 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, färgade svarta odlade sötvattenspärlor ca 8,3 mm, stift, vikt 1,9 g.

Utrop: 175 kr

HÄNGE/KEDJA, 9K guld, kors, figarokedja längd 45 cm, vikt 3,7 g.

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv ca W/VS, mindre nagg, vikt 4,8 g, olika snurrebussar, stift.

Utrop: 2 500 kr

HÄNGE, sterling silver, bergskristall, Karl Laine, vikt 10,9 g.

Utrop: 300 kr

COLLIER, ovala pärlemorskal ca 2,5 cm, rosa färgade kvartskulor och snideri föreställande buddha, guldfärgade detaljer med cubic zirkonia, trädd på vajer, längd 46 cm.

800 kr

Utrop: 850 kr

HÄNGE/KEDJA, värmebehandlad arbetad Bärnsten ca 3,5 cm, ormlänkkedja i sterlingsilver, längd 45 cm, hängdel i metall.

Utrop: 450 kr

COLLIER, sterlingsilver, Herman Siersböl, Danmark, längd 41 cm, vikt 25,4 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

ENGELBERT, hänge / brosch, 18K guld, signerad, Stigbert, blomma, 1946, vikt 6,6 g.

Utrop: 2 500 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad syntetisk blå safir, 10 antik- och gammalslip diamanter ca 0,50 ctv, ca W-TCa/VS-SI, stl 18,75 mm, vikt 4,5 g, några diamanter med nagg och mindre skador, svaga fattningar, en klo lagad.

Utrop: 2 100 kr

Ring, 18K vitguld, 6 droppslipade rubiner, 10 briljantslipade diamanter ca 0,30 ct ca W/SI, stl 18,25 mm, vikt 5,1 g.

3 200 kr

Utrop: 3 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca W(H)/VS-SI, stl 16+ mm, vikt 2,8 g, gravyr, en diamant med nagg på kuletten.

Utrop: 1 100 kr

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ctv, ca TCr(I)/SI, stl 16,5 mm, vikt 2,1 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr