81 - 100 av 192
1...456...10 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 18 oktober 2018

Klubbad för

Mynt Sedel

Sedlar, stjärnmärkta: 1 st 1000 kr, 1 st 100 kr, 1 st 50 kr, 5 st 10 kr, vanliga: 7 st 100 kr, 5 st 50 kr, 1 st 20 kr, 63 st 10 kr, 18 st 5 Kr, blandad kvalité, mestadels andra hälften av 1900-talet.

Utrop: 4 000 kr

Medaljer Minnen

MINNE, brons / silver, 3 delar, LM Ericsson 1876-1976, diameter 70 mm, vikt 716,7 g, av Kauko Räsänen, originaletui.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Rubel, 1725, Ryssland, kvalité ca 1/1+, kantskada, diameter 40 mm, vikt 27,9 g.

Utrop: 3 200 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, ST DUPONT, B7287, gulmetall, svart kinalack, 5,5x3,2x 1,2cm, servicebehov.

550 kr

Utrop: 450 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, ST DUPONT, P4035, gulmetall, kinalack, 4,5x3,2x1,2cm, gravyr, servicebehov, etui.

650 kr

Utrop: 450 kr

Kläder Skor

SNEAKER, PAUL SMITH, linnetyg, vit mocka, stl UK 9.

750 kr

Utrop: 800 kr

VÄSKA, BURBERRY, rutig canvas, vinrött läder, detaljer i vitmetall, 37x27x10cm, slitage vid axelrem.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Övrigt

KÄPP, Ross London, knopp i vitmetall med kompass, svartmålat trä, längd 93cm.

275 kr

Utrop: 300 kr

Accessoarer Övrigt

KÄPP, mönstrat handtag i vitmetall, svartmålat trä, längd 100 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

Accessoarer Övrigt

KÄPP, handtag i form av hästhuvud i vitmetall, svartmålat trä, längd 98 cm.

400 kr

Utrop: 300 kr

Accessoarer Övrigt

KÄPP, mönstrat snidat handtag i vitmetall, svartmålat trä, längd 98 cm.

375 kr

Utrop: 300 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Krone, 1917, Norge, kvalité ca 1, skador, diameter 25 mm, vikt 7,4 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 2 Kronor, 1912, Gustaf V, kvalité ca 01, spegellik yta, små repor, diameter 31 mm, vikt 15,0 g.

475 kr

Utrop: 550 kr

Mynt Utländska mynt

MINNESMYNT, sterling silver, 10 st 5 Dollar och 10 st 10 Dollar, Kanada, inför OS 1976 i Montreál, kvalité ca 0, total vikt ca 729 g, 5 originaletuin med kartonger.

Utrop: 3 000 kr

Mynt Bullionmynt

2 MYNT, silver, Trade Dollar, 1876S 1877S, USA, kvalité ca 1 - 1+, repor total vikt 54,2 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Rubel, 1775, Ryssland, kvalité ca 1?/2, diameter 37 mm, vikt 22,6 g.

500 kr

Utrop: 400 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Rubel, 1814, Ryssland, kvalité ca 1?/1, diameter 36 mm, 20,6 g.

475 kr

Utrop: 550 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Rubel, 1775, Ryssland, kvalité ca 1+, diameter 35 mm, vikt 20,6 g.

475 kr

Utrop: 550 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Rubel, 1893, Ryssland, kvalité ca 1, diameter 33 mm, vikt 19,7 g.

Utrop: 1 600 kr

Medaljer Minnen

SLÄPA, förgylld metall / förgyllt silver, emalj, ryttar-OS 1956 samt franska ekonomiorden som delades ut 1955-64, total vikt 53,1 g.

800 kr

Utrop: 700 kr