Avslutad | Aficionado – Torsdag 18 oktober 2018
Klubbad för
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1/6 Riksdaler, 1807, Gustaf IV Adolf, kvalité ca 1, diameter 26 mm, repor, kantskada, vikt 6,2 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, koppar, 2 Öre SM, 1762, Adolf Fredrik, kvalité ca 1, diameter 33 mm, vikt 28,8 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1 Riksdaler, 1777, Gustav III, kvalité ca 1, diameter 41 mm, vikt 29,2 g.
Mynt Utländska mynt
3 MYNT, silver, Sixpence 15?? (Elizabeth I) ca 1?/2, Twopence 1707 ca 1? borrad, Sixpence 1824 ca 1/1? överstämplad W & P, England, total vikt 6,0 g.