Avslutad | Pant – Tisdag 10 juli 2018
Herrur Omega Geneve manuell med datum, stål, 36mm, repigt glas, svagt inristat persnr på bakboett, saknar rem
Herrur Geneve 18K bruttovikt 74g, längd 20cm, boett bredd 23mm, mineralglas, quartz, tavlan något lös i boetten, smuts innanför glaset
Longines Conquest kronograf, L3.660.4, quartz, datum, safirglas, stål, länk 15cm, repig glasring och länk.
Silverbestick Rosenholm svensk stämplat GAB 36 delar, 12 gafflar 178mm, 12 Knivar 200mm, 12 skedar 182mm, bruksskick, brv 1659,4g
Visa varaSilver Matsilver
Silverbestick Rosenholm bordsbestick 33 delar, 11 Knivar 198mm, 11 Skedar 182mm, 11 Gafflar 178mm, svensk kontrollstämpel, GAB, brv 1478,2g . Bruksskick
Visa varaSilver Matsilver
Silverbestick Rosenholm bordsgaffel 178mm, sv kontrollstämpel, 38,3g, bruksskick