361 - 380 av 439
1...181920...22 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 maj 2018

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,36 ct, ca Cr/VS, stl 16,75 mm+, vikt 2,2 g.

Utrop: 3 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, carréslipade rubiner, stl 17 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K vitguld, odlad pärla, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, stl 17,75 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K guld, 5 gammalslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr/ SI-P, stl 16,5 mm, 3,4 g.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

BROSCH, förgylld metall, bemålad pärlemor, 5,2 x 4,1 cm, vikt 26 g.

800 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH, förgylld metall, blå emalj, granat, målade stenar, längd 8,2 cm, vikt 24,5 g, en sten är skadad.

200 kr

Utrop: 250 kr

STELT ARMBAND, vitmetall, granater, 6,5 x 5,1 cm, vikt 27 g.

900 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, vitmetall, caméer, granater, stift.

300 kr

Utrop: 200 kr

HÄNGE, 18K guld, ametist, diamanter, höjd 5,3 cm, vikt 8,7 g.

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, 18K guld, citrin, diamanter, höjd 6 cm, vikt 8,4 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

LORDRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,18 ct, ca W/SI, Cederins Guld Örebro 1957, stl 18,5 mm, vikt 5,1 g, 2 nagg på diamanten.

Utrop: 1 700 kr

SKÅL, silver, längd 32 cm, höjd 6 cm, vikt 447 g.

Utrop: 2 800 kr

Silver Fat

FAT, silver, diameter 36 cm, vikt 658 g.

Utrop: 2 500 kr

Silver Fat

FAT, silver, CG Hallberg 1927 diameter 29 cm, vikt 481 g.

Utrop: 2 000 kr

Silver Fat

6 ST FAT, silver, vapen, CG Hallberg 1905-14, diameter 22,5 cm, vikt 1905 g.

Utrop: 6 700 kr

Silver Fat

FAT, silver, K Andersson, Stockholm 1932, diameter 21,5 cm, vikt 327 g.

Utrop: 1 500 kr

Silver Fat

FAT, silver, Stockholm 1908, diameter 20 cm, vikt 355 g.

Utrop: 1 700 kr

SÅSSLEV, silver, svensk rund, monogram, längd 16,5 cm, vikt 49 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

MATSKEDAR, 10 st, silver, fiolskaft, Sverige, 1800-tal, vikt 463,7 g, gravyr, bucklor, slitage.

Utrop: 1 800 kr

MATSKEDAR, 13 st, silver, gammal fransk, snäckmodell, Sverige, 1800-tal, vikt 649,6 g, gravyr, bucklor, slitage.

Utrop: 2 600 kr