Avslutad | Pant – Tisdag 29 maj 2018
Konst Skulpturer
Skulptur, Carl Eldh (1873-1954), "Ungdom", brons, signerad Eldh, Gjutarstämpel H.Bergman fud. höjd: 11cm
Målning, Olja på duk, Johan Thunberg (1952-) med ram Motiv " Guds Ljus" mått ca 86x90cm Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Fåtölj, Bruno Mathson "Eva" , träslag Ek, Beige klädsel B: 60cm, H: 82cm, D: 71cm, Sitthöjd: 34cm Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Konst Skulpturer
Skulptur, BERTIL VALLIEN (1938- ), båt, Kosta Boda, stående modell, sandgjuten med invändiga objekt, stensockel(H:5cm, B:74cm D:35cm) signerad KOSTA BODA UNIQUE 1363990168, B Vallien, höjd:52cm, smärre slitage Visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Figurin, Bing & Gröndahl i porslin/stoppade delar med tygkläder, höjd 38cm inkl träsockel, visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20
Visa varaKlockor Bordsur
Bordsur, Swarovski, quartz går ej, urets del sitter snett i kristallen, visas och hämtas på Sefina S:t Eriksgatan 20