81 - 100 av 226
1...456...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 mars 2018

Klubbad för

COLLIER, 18K vitguld, briljanter 1,92 ctv, ca W-Cr(H-I)/SI, längd 44 cm, vikt 22,2 g.

Utrop: 12 200 kr

RING, 18K vitguld, granat 0,13 ct, 6 briljanter 0,12 ctv, TW-W(G-H) /VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 11,0 g.

3 200 kr

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld/vitguld, briljanter 1,03 ctv, ca W(H)/SI, vikt 4,7 g.

Utrop: 8 000 kr

OLE LYNGGAARD, ring, 18K guld, Love nr 5, Charlotte Lynggaard, stl 17,25 mm, vikt 12,1 g, slitage, originaletui.

6 000 kr

Utrop: 6 900 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW(G)/VS, odlade pärlor som påhäng, vikt 5,6 g, stift.

2 800 kr

Utrop: 2 700 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 60 baguetteslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca W(H)/VS-SI, några med nagg, stl 16,5 mm, vikt 1,0 g.

3 200 kr

Utrop: 3 500 kr

GEORG JENSEN, rodinerat sterlingsilver, Daisy, svart emalj, längd 45 cm, vikt 5,3 g, originaletui.

850 kr

Utrop: 900 kr

BORGILA, brevkniv, silver, Stockholm 1958, längd 9,5 cm, vikt 19,5 g. (d)

300 kr

Utrop: 350 kr

EFVA ATTLING, ring, Heart to heart ring, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,19 ct TW/VS, 26 briljantslipade diamanter 0,13 ctv, TW/SI, stl 16,25 mm, vikt 8,5 g.

9 000 kr

Utrop: 9 900 kr

MUST DE CARTIER, 18K trefärgat guld, Trinity, stl 55 (17,25 mm), vikt 8,9 g, originaletui och ask, certifikat.

5 100 kr

Utrop: 4 500 kr

PER BORUP, collier, 18K guld/vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, del av kedja i silver, längd 44 cm, vikt 36,2 g

9 800 kr

Utrop: 11 200 kr

STRÖMDAHL, örhängen, 18K vitguld, creoler, 238 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW/VS-SI, diameter 20 mm, vikt 7,2 g.

12 800 kr

Utrop: 14 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 15 briljanter ca 1,50 ctv, ca TW/VVS, svensk kontrollstämpel, längd 43 cm, vikt 44,6 g, etui från Jovenia.

29 000 kr

Utrop: 22 500 kr

BVLGARI, hänge, Bvlgari Bvlgari, 18K guld/stål, onyx, pärlemor, höjd 4,6 cm, vikt 18,5 g. COLLIER, BVLGARI, läder, stål, längd 38,5 cm, ytterkartong.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

GEORG JENSEN, ring, sterlingsilver, Moonlight Grapes, stor, stl ca 17 mm, justerbar stl, skev skena, vikt 21,2 g, etui, ytterkartong.

2 200 kr

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,5 g.

25 000 kr

Utrop: 27 600 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad diamant ca 3,20 ct ca I-J(TCr-CR)/VS, 254 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca E-F(River-TW)/VVS, 14 baguetteslipade diamanter ca 2,50 ctv, ca F-G(TW)/VS-SI, IGI Identification Report F4J85843, stl ca 16,75 mm, vikt 14,2 g, skena i ringskena.

Utrop: 240 000 kr

RING, 18K vitguld, navetteslipad diamant ca 1,52 ct, ca Brown/P1, inneslutningar når ytan, 14 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, en diamant har nagg på kuletten, stl 17,75 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 13 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 1,01 ct, TW(F)/VVS.

Utrop: 62 000 kr

BVLGARI, ring, B. zero 1, 18K vitguld, 1 band, briljantslipad diamant 0,30 ct E/VS 1, skadad, 14 briljanter ca 0,14 ctv, stl 16,75 mm, vikt 7,4 g, certifikat, originaletui, slitage.

6 000 kr

Utrop: 6 900 kr