Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 22 mars 2018
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,12 ctv ca W/VS, vikt 1,5 g, stift
ÖRHÄNGEN, 18K guld, prinsesslipade diamanter 0,34 ctv, 24 briljantslipade diamanter 0,19 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, vikt 2,1 g.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljanter ca 0,18 ctv ca W-TCr/VS, vikt 2,0 g, stift
HÄNGE, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,24 ctv, 17 briljanter ca 0,17 ctv ca TW-W/VS, vikt 1,6 g
HÄNGE, 18K vitguld, triljantslipad diamant ca 0,20 ct samt 30 briljanter ca 0,33 ctv ca TW-W/VS, vikt 2,5 g
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter 0,12 ctv, ca W/VS, hjärtan, stift, vikt 1,3 g.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, svart emalj, cz, design A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, röd emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, turkos emalj, cz, design A Jewel Veronika, 22 mm, vikt 7 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, rosa/vit emalj, cz, design A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, röd emalj, cz, design A Jewel Veronika, 22 mm, vikt 7 gram.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljanter ca 0,18 ctv ca W/VS-SI, vikt 2,1 g, stift
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift,, vikt 1,1 g.
RING, 18K guld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI, Guldsmedjan H A Jakobsson, Uppsala 1974, stl 17 mm, vikt 4,1 g.
RING, 23K guld/18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW(G)/VS, stl 18 mm, vikt 5,0 g, graverad, små nagg på fasettkanterna.
ARMBAND, silver med strass, 3 små stenar saknas, längd 18,2 cm, vikt 38,2 g, inga stämplar.