101 - 120 av 357
1...567...18 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 5 april 2018

Klubbad för

EIGER LUXE, herrur, 31 mm, Boett nr. 6979, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1970, metallänk ej original.

275 kr

Utrop: 250 kr

CERTINA, damur, 24 mm, Cal 19-10, Serie nr. 1780622, Boett nr. 34668 21, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1950.

75 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Alpina

ALPINA, fickur, 48,5 mm, Serie nr. 605822, Boett nr. 605925, silver (0,900), ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1935.

400 kr

Utrop: 100 kr

Klocktillbehör Rolex

FLIPLOCKLÄNK, till Rolex herrur, passar till Submariner, stål, bredd 20/16 mm, viklås, Ref nr. 93150-LT9/501 B, ca 1987.

5 000 kr

Utrop: 5 500 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Boett nr. 4725161, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1911, fickurskedja i metall.

600 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, "John Landgren, Linköping", 47 mm, Boett nr. 56211 43, silver (0,800), cylindergång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1900, etui.

250 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Breitling

ORIGINALSPÄNNE, till Breitling damur, stål, bredd 14 mm, läderband.

250 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Chopard

L.U.C. fickur, 50 mm, Boett nr. 13, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, saknar krona/ställaxel/visare/glas, bucklor, ca 1920.

425 kr

Utrop: 100 kr

FICKUR, "A. Wallins Eftr. Linköping", 50 mm, Boett nr. 6581626, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, skadad sekundvisare, bucklor, ca 1925, läderpåse.

200 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Chopard

L.U.C. fickur, 51 mm, Boett nr. 549, förgyllt silver (0,800), ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.

900 kr

Utrop: 500 kr

MINISWISS Alarm, väckarur, 49 x 41 (11) mm, manuell/elektronisk, metall/plast, alarm (defekt), ca 1965, läderfodral.

125 kr

Utrop: 100 kr

Klocktillbehör Rolex

LÄNKBITAR, 2 st. till Rolex herrur Oysterlocklänk, stål, bredd 15,5 mm, passar GMT-Master II och Explorer II (till femsiffrig referens), inklusive skruvar.

Utrop: 1 000 kr

Klocktillbehör Rolex

LÄNKBITAR, 2 st. till Rolex midsize Oysterlocklänk, stål/guld, bredd 14 mm, passar till Yacht-Master, inklusive skruvar.

Utrop: 1 200 kr

Klockor Chopard

L.U.C. herrur, 31,5 mm, Boett nr. 221 1, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ej signerad urtavla, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

425 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Chopard

L.U.C. herrur, 32 mm, Cal ETA 1120, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, skadad urtavla, ej signerat urverk, läderband, ca 1960.

475 kr

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona herrur, guld/index, 7/10, passar till Ref nr. 116523 och 116528, ca 2006.

Utrop: 2 700 kr

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona herrur, silver/index, 7/10, passar till Ref nr. 116523, ca 2006.

Utrop: 2 700 kr

SEIKO, 5, Serie nr. 025218, Boett nr. 6119-8093, herrur, 36 mm, doublé, automatik, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1970.

175 kr

Utrop: 150 kr

E. FORSMAN, fickur, 60 mm, Serie nr. 114, silver, spindelgång, nyckeldragare, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, bygel saknas, bucklor, ca 1788.

250 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Chopard

L.U.C. herrur, 32 x 32 mm, Boett nr. 6011, silver (0,800), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, bucklor, läderband, fasta bandstift, ca 1935.

1 600 kr

Utrop: 500 kr