341 - 357 av 357
1...161718 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 5 april 2018

Klubbad för

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 765017, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, OBS: visare ej centrerade, bucklor, ca 1893.

1 100 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Serie nr. 4098796, Boett nr. 4961090, silver (0.800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1912.

1 300 kr

Utrop: 500 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2339285, Boett nr. 3072461/4319, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1919.

850 kr

Utrop: 500 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2249564, Boett nr. 3037460/5546, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1918.

1 100 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Boett nr. 3749668, silver (0,900), niello (skadat), ankargång, skadad urtavla, motiv (Ryttare) ca 1905.

2 100 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 51 mm, Cal 293 (7 stenar, 16 size), Serie nr. 22834263, Boett nr. 632086, doublé, ankargång, skadad urtavla, glas skadat, boett signerad "Dennison Watch Case Co LTD", bucklor, ca 1920.

425 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Hamilton

HAMILTON, fickur, 50,5 mm, Cal 996 (19 stenar, 16 size), Serie nr. 1243357, Boett nr. 9287908, doublé, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, bucklor, ca 1917.

850 kr

Utrop: 700 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 49 mm, Cal 645 (21 stenar, 16 size), Serie nr. 19089009, Boett nr. 9241690, doublé, ankargång. skadad urtavla, boett signerad Philadelphia Watch Case Co, skadad boett, ca 1913.

900 kr

Utrop: 500 kr

APPELLA, väckarur (T Swiss T), 41,5 x 44,5 mm, gulmetall, mekanisk, datum, alarm, skadad urtavla, defekt, ca 1960, etui.

50 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Omega

ORIGINALSPÄNNE, till Omega herrur, stål, bredd 14 mm.

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4868755, Boett nr. 5623775, silver (800), ankargång, skadad urtavla, ca 1915.

1 100 kr

Utrop: 350 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSKEDJA, vitmetall, längd 275 mm.

50 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Omega

ORIGINALSPÄNNE, till Omega herrur, doublé, bredd 13,5 mm.

200 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Omega

LÄNKBIT, till Omega Constellation herrur, stål/guld (halvstav), bredd 16 mm, inklusive stift.

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Omega

LÄNKBIT, till Omega Seamaster midsize, stål, bredd 16 mm.

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Cartier

LÄNKBITAR, 2 st. till Cartier Santos herrur, stål/guld, bredd 13,5 mm, inklusive skruvar.

Utrop: 500 kr

SEIKO, 5, Cal 7009A, Serie nr. 170356, Boett nr. 7009-3141, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1981.

250 kr

Utrop: 300 kr