201 - 220 av 509
1...101112...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 januari 2018

Klubbad för

RING, 18K guld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, Ceson Guldvaru, Göteborg 1982, stl 18 mm, vikt 2,2 g, skev skena.

Utrop: 1 800 kr

HÄNGE, 14K guld, rosa korund, 23 åttkantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-P, vikt 6,6 g, korunden naggad och inneslutningar som når ytan, 2 diamanter skadade, skadad ögla.

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW(G)/VS, stift, vikt 2,2 g.

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K guld, 68 åttkantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 18 mm, vikt 6,9 g.

Utrop: 4 400 kr

MANSCHETTKNAPPAR, Sporrong, mässing, Tre Kronor, diameter 14 mm, vikt 10,4 g.

Utrop: 350 kr

LJUSSTAKAR, rokoko-stil, Höjd 18 cm, TESI 1954, fylld botten.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca W(H)/SI, stl 16,25 mm, vikt 5,8 g, graverad.

Utrop: 2 700 kr

BROSCH, 18K guld, rund cabochonslipad safir 4,8 x 4,8 x 2,6 mm, 2 orientpärlor 2 mm i diameter, vikt 2,3 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld, syntetisk rubin, 1 gammalslipad diamant ca 0,22 ct, 5 rosenslipade och 1 rund fasettslipad diamant ca 0,08 ctv, ca W-TCr/SI, slitna fattningar, stl 17,25 mm, vikt 3,1 g, svenska stämplar.

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ctv, ca W(H)/SI1, stl 14,5 mm, vikt 2,4 g, graverad.

Utrop: 3 200 kr

HÄNGE, 18K vitguld med ametist 2,19 ct, 34 briljanter 0,09 ctv, TW-W/SI

Utrop: 2 300 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljant enligt gravyr 0,40 ct ca W/P1, stl 17,25 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 3 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,22 ct, ca W(H)/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,3 g, graverad.

Utrop: 2 100 kr

ARMRING, silver, bredd ca 8,0 cm, stl 6,5 x 6,0 cm, vikt 90,8 g, små bucklor.

650 kr

Utrop: 550 kr

DOSA, silver, ljusblå emalj, förgylld insida, diameter 54 mm, höjd 20 mm, vikt 69,0 g.

950 kr

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, silver, emalj, ros, diameter 29 mm, vikt 7,5 g.

Utrop: 350 kr

BROSCH, silver, fjäril i emalj, bredd 36 mm, vikt 2,1 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

BROSCH, 18K guld, safir, 2 gammalslipade diamanter ca 0,10 ctv, bredd 62 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 1 300 kr

COLLIER, 18K guld / silver, 1 gammalslipad och 4 rosenslipade diamanter, ankarlänk i silver, längd 42 cm, vikt 2,6 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, 14K guld, 8 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW(G)/VS-SI, längd 44 cm, vikt 7,0 g.