501 - 520 av 1 256
1...252627...63 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 12 december 2017

Klubbad för

Foto, Lennart Nilsson (1922-2017), daterad 1984, ca.55x50cm, fläckar, ytslitage, med dedikation

700 kr

Utrop: 375 kr

Teckning, tusch på papper, Jesper Waldersten (1969- ), Tjuvlyssningen:1, ur 365, mått 38x55cm, i ram

Utrop: 6 000 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, brons på träsockel, Martin Holmgren (1921-1969), "Former invid landskap", monogramsignerad, 1/1, höjd: 23cm

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, Marie Stenqvist (1935- ), "Paketet", höjd: 16cm, numrerad 36/65

Utrop: 250 kr

Fat S830 712,2g, graverad baksida, Ø30,5cm

Utrop: 2 800 kr

Såskanna S925 brv: 255,2g, med handtag i trä, höjd: 5,5cm

1 100 kr

Utrop: 850 kr

Parti silver S830 2686,3g, skadat, graverat

Utrop: 10 600 kr

Silverpanna S925 brv: 292,3g, med handtag i trä, Ø15cm

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Salladsbestick 1 par S925 brv: 237,5g, med handtag i trä, ca.32cm

475 kr

Utrop: 500 kr

Saltkar S830 12,6g, bucklor, höjd: 6cm

175 kr

Utrop: 50 kr

Fat 4st. S925 120,6g, längd: 10,2cm, i ask

450 kr

Utrop: 550 kr

Silverdosa S830 88,7g, längd: 8,7cm, höjd: 3,5cm

1 000 kr

Utrop: 350 kr

Silverdosa S830 101,5g, graverad, repig, 8x4x2cm

Utrop: 400 kr

Cigarettetui S830 78,8g, graverat, buckligt, repigt, 8,5x8cm

375 kr

Utrop: 300 kr

Parti silver S830 brv: 735,0g, graverat, knivblad i rostfritt stål, fyllda skaft

Utrop: 2 100 kr

Bordssked S830 36,2g 182mm, Chippendale

125 kr

Utrop: 125 kr

Bordskniv S830 62,2g 205mm, Uppsala, blad i stål, fyllt skaft

200 kr

Utrop: 100 kr

Kaffesked S830 15,8g 120mm, Rosenholm

50 kr

Utrop: 75 kr

Parti silver S830 233,2g, graverat

Utrop: 900 kr

Sockertång S830 11,0g 78mm

50 kr

Utrop: 50 kr