Ring defekt med stenar 8K 2,9g Ø19
Utrop: 275 kr
Ring med stenar skev 18K 2,6g skev skena Ø20½
Utrop: 700 kr
Parti guld defekt 14K 6,7g gravyr
Utrop: 1 500 kr
Armband 23K 18cm 30,3g
Utrop: 10 800 kr
Aliansring i Platina 850 med diamanter 24xca0,05ct 5,1g Ø16¼
Utrop: 5 800 kr
Halskedja med lila stenar defekt 18K 58,7g 43cm länkbitar ej guld
Utrop: 8 700 kr
Ring med diamant 1xca0,40ct 18K 3,4g Ø17¾
Utrop: 5 400 kr
Ring med sten blå och diamanter äldre slipning 1xca0,35, 1xca0,50ct Ø17¾ 6,9g 18K
Utrop: 5 700 kr
Parti guld defekt /gravyr med diamanter 1xca0,07ct, 9xca0,02ct 18K 5,0g
Utrop: 1 400 kr
Örhängen ett par med diamanter 6xca0,02ct 18K 1,4g
Utrop: 900 kr
Parti guld defekt 18K 2,6g
Utrop: 750 kr
Tavla akvarell Erik Forsman, tomtar 19,5x15cm, ram 39x34cm
Halskedja Pansar 18K 1,8g 46,5cm
Utrop: 600 kr
Halskedja Pansar 18K 23,9g 60cm
Utrop: 7 500 kr
Tavla signerad Lars Norrman Amazonas blandteknik, 51x16,5cm
Utrop: 450 kr
Hänge örn 18K 4,2g L:2,5cm
Utrop: 1 800 kr
Ring tvåfärgad 18K 5,8g Ø16 sliten
Utrop: 1 700 kr
Tavla olja på pannå, Gerhard Nordström, 36x42cm
Armband 23K (96,5%) 15,2g 16cm
Halskedja 21K 4,2g 47,5cm
Tisdag 28 nov 2017