Avslutad | Pant – Tisdag 7 november 2017
Servis Creampetal Grindley England 55 delar 9 Mattallrikar Ø25cm 11 Djupa Tallrikar Ø23cm 12 Assietter Ø20cm 14 Assietter Ø17cm 7 Uppläggningsfat 1 Kanna 1 Såskanna
Bestick S830 800,7g modell Fransk Lilja matbestick 4Knivar/blad ej silver 210mm 4Gafflar 185mm 4Skedar 183mm 4 Teskedar 129mm
Visa varaÖvrigt Övrigt
Bordsbestick nysilver modell Olga 6 Knivar 200mm 6 Gafflar 178mm 6 Skedar 180mm 12 Kaffeskedar 110mm
Set med 6st serveringsskålar i trälåda bruksskick små skador,lagat
Visa varaKonst Skulpturer
Träskulptur, av Axel "Döderhultarn" Pettersson (1868-1925), Ropar-Olle, höjd. ca 36cm, små skador
Visa varaKonst Skulpturer
Träskulptur, av Axel "Döderhultarn" Pettersson (1868-1925), gumma höjd. ca 28cm, år 1916, små skador