101 - 120 av 395
1...567...20 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 april 1999

Klubbad för

KOPP OCH FAT, förgyllt silver / emalj, sovjetiska stämplar.

1 000 kr

Utrop: 800 kr

SOCKERSKÅL, förgyllt silver / emalj, sovjetiska stämplar.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

ENSTENSRING, 18k vitguld med 1 briljant ca 0,09 ct stl 17 1/4 mm.

Utrop: 800 kr

COLLIER, 18K guld, vikt 38,2 g. L= 43 cm.

2 750 kr

Utrop: 2 900 kr

2 PAR PÄRLÖRHÄNGEN.

650 kr

Utrop: 400 kr

HÄNGE / KEDJA hjärta med briljanter totalt ca 0,85 ct 1 sten defekt.

Utrop: 5 600 kr

KAFFEKANNA SAMT tekanna med kök, silver, trähandtag.

7 800 kr

Utrop: 4 500 kr

BROSCH 18K vikt 4.8 g blå sten samt 2 vita stenar

550 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN 18K vikt 4.0 g 2 st blå safirer

Utrop: 1 200 kr

Smycken Smaragdring

SMARAGDRING 18K vikt 4.7 g

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant 0.50 ct. ca. W(H)/VVS, stl 16 3/4mm

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant 0.22 ct. ca. W(H)/VS1, stl 16 3/4mm

RING, 18K vitguld med 3 briljanter 0.37 ct. ca. W(H)/SI, stl 17 mm

RING, 18K guld med briljanter ca. 2.04 ct. ca. W-TCR/SI-P1

Utrop: 12 000 kr

GULDCOLLIER 18K Chopard ref 81/1145-20 315 brilj. safir, rubin

Utrop: 173 000 kr

Smycken Övr diamringar

BRILJANTRING 18K vitguld med 1 brilj 1.79 ct W/VS2 .

Utrop: 185 000 kr

COLLIER, silver med markasiter samt en blå vit sten

800 kr

Utrop: 600 kr

SPÄNNE, silver med paste

550 kr

Utrop: 600 kr

HÄNGE / KEDJA, silver Hänge som en häst med stift

325 kr

Utrop: 350 kr

BRILJANT I BOX 0.68 TCR/VVS.2

Utrop: 12 700 kr