81 - 100 av 395
1...456...20 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 april 1999

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld med brljanter totalt ca 0,35 ct.

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K guld med 1 odlad pärla samt åttkantslipade diamanter stl 18 mm.

900 kr

Utrop: 800 kr

2 PAR ÖRHÄNGEN, 18K guld med odlade pärlor samt vita stenar.

550 kr

Utrop: 600 kr

BRILJANT, 0.31 ct. TW(F)/VVS1, i box, IGICert.F889852

5 000 kr

Utrop: 4 600 kr

BRILJANT, 0.31 ct. River(E)/VVS1, i box, IGI Cert. F889612

6 700 kr

Utrop: 6 500 kr

BRILJANT, 0.30 ct. River(D)/VS1, i box, IGI Cert.F1193282

5 600 kr

Utrop: 4 900 kr

BRILJANT, 0.31 ct. TW(F)/IF, i box, IGI CertF889839

5 200 kr

Utrop: 5 600 kr

BRILJANT, 0.42 ct. TW(F)/IF, i box, IGICert1017312

Utrop: 9 500 kr

KAKFAT, nysilver

Utrop: 700 kr

ARMBAND, 14K guld med 40 gammalslipade diamanter ca. 2.40 ct. L= 18.5 cm, vikt 16.0 g

11 400 kr

Utrop: 10 500 kr

ARMBAND 18K vikt 45.4 g längd 15 cm

Utrop: 3 900 kr

COLLIER 18K vikt 59.0 g längd 45 cm

Utrop: 5 600 kr

ARMBAND samt ÖRHÄNGEN 18K vikt 11.6 g längd 18 cm

950 kr

Utrop: 1 100 kr

11 ST OLIKA föremål, silver, guld och oäkta

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 22,2 g. L=19 cm.

2 000 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld med 3 briljanter totalt ca 0,65 ct I-K (TCR-TCAPE)/SI, synt rubiner, stl 17 1/4

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

COLLIER, 18K guld, docerad, "x-länk", vikt 34,9 g. L=45 cm.

4 700 kr

Utrop: 2 700 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vikt 27,9 g. L=19,5 cm.

Utrop: 2 100 kr

ÖRHÄNGEN, clips, 18K guld, vikt 10 g.

1 450 kr

Utrop: 900 kr

5 BÄGARE, förgyllt silver / emalj, sovjetiska stämplar.

2 000 kr

Utrop: 2 500 kr