Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 16 november 2017
HÄNGE, bjällra, förgyllt silver, röd emalj, cz, design A Jewel Veronika, 19 mm, vikt 5 gram.
HÄNGE, bjällra, förgyllt silver, vit emalj, cz, design A Jewel Veronika, 19 mm, vikt 5 gram.
HÄNGE, bjällra, förgyllt silver, mörkblå emalj, cz, design A Jewel Veronika, 19 mm, vikt 5 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, röd emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, röd emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, grön/röd emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, 19 mm, vikt 4,5 gram.
HÄNGE, ägg, förgyllt silver, grön emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Charm 11 mm, vikt 3 gram.
BROSCH, 9K guld, granater, diamanter, England, längd 6,4 cm, vikt 4,2 g, diamanter med skador.
RING, 18K vitguld, safir ca 1,25 ct, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,05 ctv, stl 15,75 mm, vikt 5,3 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljanter ca 0,15 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,5 mm, vikt 3,0 g.
ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,1 g.
RING, 18K vitguld, blå (behandlade) samt vita diamanter ca 0,36 ctv, stl 17 mm, vikt 3,2 g.