81 - 100 av 292
1...456...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 4 november 2017

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter 0,16 ctv enligt gravyr, W(H)/SI, stl 17,25 , vikt 12,1 g, tillverkad av W A Bolin Stockholm år 2010, smärre repor.

Utrop: 4 600 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 71 briljantslipade diamanter ca 2,01 ct, ca TW-W/VS-SI, längd 16,5 cm, vikt 6,4 g.

19 800 kr

Utrop: 22 000 kr

COLLIER, oxiderat sterlingsilver/24K förgyllt silver, "Irontree", Buchwic Concept Jewellery, handgjord, längd 47 cm, vikt 19,5 g.

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, 24K förgyllt silver " Irontree", Buchwic Concept Jewellery, handgjord, ihålig, längd 5 cm, vikt 5 g.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN,, oxiderat sterlingsilver, " Irontree", Buchwic Concept Jewellery, handgjord, ihålig, längd 5 cm, vikt 5 g.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 24K förgyllt silver, "Irontree", Buchwic Conceot Jewellery, handgjord, längd 2,5 cm, ihåligt, vikt 2,3 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, sterlingsilver/oxiderat sterlingsilver, "Midori", Buchwic Concept Jewellery, handgjord, längd ca 81 cm, vikt 8,1 g.

Utrop: 950 kr

ÖRHÄNGEN, oxiderat silver/sterlingsilver, "Midori", Buchwic Concept Jewellery, handgjord, längd 5 cm, vikt 8,8 g, krokar.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 24K förgyllt silver, "Midori", Buchwic Concept Jewellery, handgjord, längd 5 cm, vikt 8,5 g, krokar.

Utrop: 550 kr

LAPPONIA, collier, 18K guld, längd 42 cm, Finland 1997, vikt 35,4 g.

Utrop: 13 800 kr

COLLIER, silver (835), stavar och plattor, sliten förgyllning, längd 74 cm, stämplad HE, svensk kontrollstämpel, vikt 67,5 g.

1 100 kr

Utrop: 700 kr

OLE LYNGGAARD, kedja/hänge, Kotte, oxiderat sterlingsilver, 18K vitguld, briljantslipad diamanter ca 0,04 ctv, längd 80 cm, vikt 9,6 g, originalask.

3 700 kr

Utrop: 3 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,36+0,34 ct, TW(F-G)/SI2, 2 GIA Dossier, 8 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW(G)/VS, 8 svarta briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, stift, vikt 2,4 g.

Utrop: 18 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 36 briljantslipade diamanter ca 1,48 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, 37 svarta briljantslipade diamanter ca 1,71 ctv, längd 18 cm, vikt 8,7 g.

Utrop: 24 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter ca 1,67 ctv, ca TW-W/VS-SI, 44 svarta briljantslipade diamanter ca 2,11 ctv, längd 42 cm, vikt 16,8 g.

Utrop: 31 000 kr

Utrop: 32 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ametister 3,96 ctv, 40 briljantslipade diamanter ca 0,79 ctv ca TW(G)/VS, stift, vikt 4,6 g.

Utrop: 9 900 kr

RING, 18K vitguld, 7 baguetteslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W/VS, enl uppgift Guldsmed Evert Lundberg, stl 17,75 mm, vikt ca 23,0 g.

12 000 kr

Utrop: 13 800 kr

RING, 18K vitguld, 76 briljanter 0,61 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 17,75 mm, vikt 6,2 g.

Utrop: 6 700 kr

RING, 18K vitguld, 259 briljantslipade diamanter ca 5,00 ctv, ca W(H)/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 8,9 g, flera diamanter med nagg, flera diamanter med inneslutningar som når ytan, 2 diamanter skadade.

Utrop: 19 600 kr