141 - 160 av 1 454
1...789...73 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 12 september 2017

Klubbad för

Mynt, 5 kronor Gustav V Sveriges Konung 1920 Ø1,6cm 21k 2,3g

600 kr

Utrop: 700 kr

Mynt, Ø2,3cm 21k 7,1g

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr

Hänge, kors med vit sten 2,9cm 21k 3,2g ögla med bucklor

Utrop: 1 000 kr

Hänge, myntliknande föremål Victoria Dei Gra Britt Regina Fid Def Ind Imp 1900 21k fattning 14k Ø4,1 resp 2,2cm bruttovikt 11,5g bucklor

Utrop: 3 200 kr

Hänge, myntliknande föremål 10 kroner 1908 Frederik VIII Danmarks Konge21k fattning 18k Ø2,2 resp 1,8cm bruttovikt 5,5g

Utrop: 1 700 kr

Halskedja, 50,5cm 21k 3,8g skadad

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Hänge, carmose, med rubin och diamanter 10xca0,005ct 1,7cm 18k 1,9g

900 kr

Utrop: 900 kr

Örhängen, ett par, ringar med fasetterad dekor Ø4,3 stämplade GHA 18k 3,4g

Utrop: 1 400 kr

Fotlänk, cordel 26cm 18k 2,1g

600 kr

Utrop: 700 kr

Fotlänk, länk i rött guld med vitguldspärlor 26cm 18k 3,9g skadad

Utrop: 1 100 kr

Ring, helallians, med diamanter 30xca0,03ctØ17¼ 18k 5g

4 000 kr

Utrop: 4 100 kr

Armband/fotlänk, Pansarlänk 20,5cm 18k 1,8g

Utrop: 500 kr

Ring, med diamanter 1xca0,66 (mjölkig, chip på gördel, fjädrar,+4xca0,02+12xca0,01+18xca0,01-0,02ct Ø17¾ 18k vitguld 10,4g

Utrop: 10 000 kr

Ring, enstensring diamant ca0,33ct Øca16¼ Pt950 4,3g skena skev

3 400 kr

Utrop: 3 700 kr

Ring, vapenring Ø15 18k 7,4g

Tennisarmband, diamanter 69xca0,05ct 18cm 18k 8,1g

16 400 kr

Utrop: 15 000 kr

Klockkedja, 42cm 18k 10,8g skada

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

Klockkedja, 45,5cm 18k 30,1g

Utrop: 9 000 kr

Örhängen, ett par, med diamanter 6xca0,05ct stift, 18k vitguld 1,5g

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

Ring, med rubiner, safirer och diamanter 7xca0,05ct 6xca0,01ct i form av blommor och blad Øca17¼ 18k 6,3g rodinering behövs

2 200 kr

Utrop: 2 400 kr