Avslutad | Pant – Tisdag 12 september 2017
Armbandsur, Rolex Cosmograph Daytona automat 18K Urtavla med diaindex Leopardmönstrad, Diamanter tot ca 1,21ct Cognacsfärgade Safirer tot ca 5,07ct läderarmband ca 17cm Leopardmönstrat med viklås 18K Refnr:116598 Sernr:Z569179 cert-07 box ytterkartong
Visa varaKeramik Övrigt
Skål med lock, Stig Lindberg, Gustavsberg, fajans, mössformad. polykrom dekor av ränder, höjd 22 cm. Nagg på lock.
Vaser 2st Berndt Friberg, Gustavsberg, stengods, gröngul harpälsglasyr, signerad Friberg samt studiohanden och årsboktav P resp Ä. Höjd 15,5 resp 9,5cm
Herrur Breitling, Chronomat, stål/guld, automatisk, kronograf, datum, safirglas, refnr: B13352 snr: 443619, pilotlänk stål/guld, viklås (trögt) 18,5cm, ytterkartong, box och cert medföljer (2004).
Visa varaSmycken Armband
Armband, tennisarmband, 18K vitguld 19cm 10,9g med diamanter 49st totalt 5,0ct
Visa varaSmycken Ring
Ring med diamanter 1xca0,97ct caH/Si+90xca0,0075ct Ø17¾ 18k vitguld 5,9g
Visa varaMynt Övrigt
Mynt, 50 dollars United States of America 10oz gold 2008, 23k 33,9g
Visa varaSmycken Armband
Armband, med diamanter 175st totca0,84ct+svarta dia 208st tot ca1,02ct 17,5cm 18k vitguld 11,4g
Visa varaSmycken Ring
Ring, carmose med safir och diamanter 10xca0,05ct Ø18¼ 18k 14g nagg på sten