Avslutad | Moderna – Lördag 9 september 2017
ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,61 ctv, ca TW-W/VVS-VS, vikt 3,7 g, stift.
TENNISARMBAND, 18K roséguld, 85 briljantslipade diamanter ca 2,29 ctv, caTW-W/VVS-VS, längd 17,5 mm, vikt 6,4 g.
TENNISARMBAND, 18K guld, 86 briljantslipade diamanter ca 2,15 ctv, ca TW-W/VVS-VS, en diamant P, längd 17 cm, vikt 6,3 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 81 briljantslipade diamanter ca 2,15 ctv, ca TW-W/VS, längd 18 cm, vikt 6,4 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 22 briljanter ca 1,50 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stl 20,25 mm, vikt 4,0 g.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, 25 briljantslipade diamanter ca 1,25 ctv, ca TCr-TCa/P, stl 20 mm, vikt 3,9 g, ett fåtal diamanter med nagg.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, 37 briljanter ca 0,74 ctv, ca W-TCa/VS-SI, stl 20,5 mm, vikt 2,8 g.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, 37 briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca W-TCa/SI, stl 20,5 mm, vikt 2,7 g, ett fåtal diamanter med skador.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, 37 briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca W-TCa/SI, stl 20,5 mm, vikt 2,6 g, ett fåtal diamanter med nagg/skador.
HELALLIANSRING, 18K roséguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,95 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,5 mm, vikt 2,0 g, porositet i guldet.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,25 mm, vikt 3,3 g, svaga fattningar.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K platina, 2 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW/VS, vikt 1,7 g, stift, snurrebussar i 18K vitguld.
ARMBAND, 18K vitguld, 39 svarta diamanter ca 0,95 ct, 38 briljantslipade diamanter ca 1,15 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 18 cm, vikt 8,1 g.
TENNISARMBAND, 18K roséguld, 64 briljantslipade diamanter ca 1,24 ctv, ca TW-TCr/ VS-SI, längd 18 cm, vikt 8,1 g.
TENNISARMBAND, 18K roséguld, 78 briljantslipade svarta diamanter ca 1,45 ctv, längd 18 cm, vikt 7,2 g.